کتابخانه محمد حسین توکلی

از گنجینه و دانشنامۀ تخصصی رشتۀ مهندسی صنایع
پرش به: ناوبری، جستجو

درباره کتابخانه[ویرایش | ویرایش مبدأ]

Myphoto.jpg

من محمدحسین توکلی، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت هستم. زمینه صنعتی مورد علاقه من امور اقتصادی و آموزشی است. در این کتابخانه، کتب و مقالات متناسب با مهندسی صنایع و درس مبانی برق آورده شده‌است.

راه تماس با من: mohammad.h2678@gmail.com

کتابها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام کتاب توضیحات
پرونده:ELECTRICAL FUNDAMENTALS-01.pdf جزوه مبانی برق رشته مهندسی مکانیک
پرونده:ELECTRICAL ENGINEERING FUNDAMENTALS-02(www.prozheha.ir).pdf جزوه دوم مبانی برق رشته مهندسی مکانیک (جناب آقاي مهندس حيراني نوبري در دانشكده فني دانشگاه آزاد اسلامي واحد جنوب تهران در سال 1372 خورشيدي )
پرونده:Elme-Eghtesad downloadbook.ir.pdf کتاب علم اقتصاد ارنست ماندل
پرونده:Eghtesad dar nahjolbalaghe.pdf مبانی علم اقتصاد در نهج البلاغه
پرونده:Eghtesad dar tahrim.pdf کتاب مدیریت اقتصادی در زمان تحریم ها
پرونده:کتاب محاسبات عددی دکتر نیکوکار.pdf کتاب محاسبات عددی دکتر نیکوکار
پرونده:محاسبات عددی دکتر بابلیان.pdf کتاب محاسبات عددی دکتر بابلیان
پرونده:جزوه محاسبات عددی دکتر پارسا.pdf جزوه محاسبات عددی دکتر پارسا
پرونده:جزوه فیزیک 2 دکتر جزایری.pdf جزوه فیزیک الکترومغناطیس و انواع مدارها(فیزیک2)
پرونده:حسابداری دکتر عمران محمدی.pdf جزوه حسابداری دکتر عمران محمدی
پرونده:Materials Management - An Executive’s Supply Chain Guide.pdf Materials Management - An Executive’s Supply Chain Guide
پرونده:دینامیک زنجیره تامین و مدیریت فرآیند.pdf ERP - The Dynamics of Supply Chain and Process Management
پرونده:کتاب برنامه های واکنش سریع نوآورانه در لجستیک و مدیریت زنجیره تامین.pdf Innovative Quick Response Programs in Logistics and Supply Chain Management
پرونده:کتاب مدل سازی پویا برای مدیریت زنجیره تامین.pdf Dynamic Modelling for Supply Chain Management - Dealing with Front-end, Back-end and Integration Issues
پرونده:مدیریت تطبیقی زنجیره تامین.pdf Adaptive Supply Chain Management
پرونده:کتاب استراتژی های تعویق در مدیریت زنجیره تامین.pdf Postponement Strategies in Supply Chain Management
پرونده:آموزش c++.pdf آموزش زبان برنامه نویسی c++
پرونده:آموزش برنامه نویسی اندروید.pdf کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید
پرونده:آموزش زبان برنامه نویسی پایتون.pdf کتاب آموزش زبان برنامه نویسی پایتون
پرونده:آموزش زبان برنامه نویسی جاوا.pdf کتاب آموزش زبان برنامه نویسی جاوا
پرونده:Matn Tarjomeh.pdf نَهجُ البَلاغه، برگزیده‌ای از گفته‌ها و نوشته‌های ادبی امیرالمومنین(ع)،که سید رضی در اواخر قرن چهارم قمری آنها را جمع آوری کرده است. این کتاب توسط گروهی از علما به دلیل محتوی غنی و همچنین بلاغتش، به «اخ‌ القرآن» برادر قرآن نامگذاری شده است. نه تنها ادیبان عرب زبان بلکه ادیبان و فیلسوفان غیر عرب زبان که هم مسلمان بودند و هم غیرمسلمان ، فصاحت و بلاغت نهج‌البلاغه را ستوده‌اند. این کتاب در سه قسمت خطبه‌ها،نامه‌ها، کلمات قصار دسته بندی شده است. این کتاب به ۱۸ زبان ترجمه شده است و تعداد ترجمه‌های نهج‌البلاغه به زبان‌های مختلف به بیش از ۱۰۰ عنوان می‌رسد. شرح‌ها و مستدرکات متعددی در مورد نهج‌البلاغه نوشته شده است که برخی تعداد آن‌ها را به حدود ۳۰۰ عنوان بیان کرده‌اند.
پرونده:قدرت خودباوری دکتر براندن.pdf قدرت خودباوری – دکترناتانیل براندن روان‌درمانگر و نویسنده‌ای کانادایی _ آمریکایی بود که شهرت زیادی به دلیل کار بر روی روانشناسی حرمت نفس داشت.دکتر ناتانیل براندن بیش از هر کس دیگر در هوشیار کردن جامعه آمریکا بر روی اهمیت خودباوری تلاش کرده است . او کتاب های زیادی در مورد بحث خودباوری به رشته تحریر درآورده است از جمله کتاب پرفروش ” روانشناسی خودباوری و عزت نفس” و نیز کتاب ” چگونه خودباوری خویش را افزایش دهیم”.

و خودباوری و این که بدانیم ما نیز می توانیم می تواند کشور ما را به آن جایگاهی که شایسته آن است هدایت کند.

تحقیق ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تحقیق فایل تحقیق توضیحات
تحقیق هفته اول پرونده:انقلاب الکترونیک و الکتریسیته.pdf انقلاب الکتریسیته و الکترونیک
انتظارمان از درس مبانی برق پرونده:انتظارمان نسبت به درس مبانی برق.pdf درس مبانی برق
تحقیق هفته دوم- باتری پرونده:تحقیق سری دوم.pdf درس مبانی برق
تحقیق سوم-انرژی خورشیدی پرونده:Solar-energy-tavakoli.pdf درس مبانی برق
تحقیق چهارم پرونده:تحقیق سری چهارم توکلی.pdf درس مبانی برق
تحقیق پنجم پرونده:تحقیق سری پنجم.pdf درس مبانی برق

تمرین ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تمرین فایل تمرین توضیحات
تمرین سری اول پرونده:تمرین سری اول درس مبانی برق.pdf درس مبانی برق
تمرین سری دوم پرونده:تمرین دوم درس مبانی برق.pdf درس مبانی برق
تمرین سری سوم پرونده:Tamrin3 tavakoli.pdf درس مبانی برق
تمرین سری چهارم پرونده:تمرین سری 4 توکلی.pdf درس مبانی برق

مقالات[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام مقاله نام یا فایل مقاله توضیحات
مهندسی صنایع، برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها  و مدیریت پروژه پرونده:به حداقل رساندن هزینه وزنی دیرکرد در منبع در برنامه ریزی پروژه.pdf Resource Tardiness Weighted Cost Minimization in Project Scheduling
http://isiarticles.com/payment/options/21378/2

(لینک خرید مقاله بارگذاری شده)

Project portfolio management این به خوبی شناخته شده است که پیشرفت مربوط به پروژه های R و D به مقدار بسیار زیادی استناد به توانایی متخصصانی می کند که به صورت کلی کمیاب و پر هزینه هستند. ساختار ماتریکس کارکنانی را برای پروژه تیمی به صورت متناوبی در نظر گرفته است که مشخص شده است که برای منابع انسانی کمیاب موثرتر می باشد اما برای متخصصان فردی غیر عملی می باشد. هدف ما گسترش دادن ارزیابی یک دیدگاه متناوبی برای برنامه ریزی منبعی است که ممکن است برای مدیریت کردن دارایی و اسناد پروژه مفید باشد. روشی را که ما پیشنهاد کردیم به صورت یک گستره ای از مدل بهینه شده و توسعه یافته برای کار- مغازه با چندین ماشین و فرصت تحمیل کردن کالاها می باشد. روش ما به صورت پیشرفته نقاط آزاد شونده و اجاره دهنده متخصصان فردی را تعیین می کند که در معرض حداکثر بهره وری اقتصادی را نسبت به فرصت تحمیلی را دارند. به منظور این هدف، ما از یک شبیه سازی براساس قانون حرص و طمع توزیع امکانات برتر و به علاوه مطالعه الگوریتم نزول تناسب چرخه ای استفاده کردیم. نشانه گذاری برای قابل در دسترس ساختن افراد تیم های پروژه و روش های تکراری نشان داد که برنامه ریزی و طرح ریزی کامل یک ابزار بسیار مهم برای فرایند تصمیم گیری در مدیریت کردن دارایی و اسناد پروژه می باشد.
http://isiarticles.com/payment/options/90533/1

(لینک خرید مقاله بارگذاری شده)

چهل سال کامپیوتر و مهندسی صنایع کامپیوتر یک مجله بین‌المللی پیشرو در زمینه مهندسی صنایع است که اولین موضوع آن درسال ۱۹۷۶ منتشر شد. این مطالعه با توجه به سالگرد ۴۰ سالگی اش در سال ۲۰۱۶ با هدفتوسعه تحلیل کتاب سنجی نشریات روزنامه بین سال‌های ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۵ انجام شد. هدف شناسایی گرایش‌های پیشرو در ژورنال از لحاظ تاثیر، موضوعات، دانشگاه‌ها و کشورها است. که با استفاده از کدسازی و تصویرسازی(گرافیک)مسایل به حل آنها می پردازد.
http://isiarticles.com/payment/options/90536/1

(لینک خرید مقاله بارگذاری شده)

الگوریتم های هوشمند و پیشگامانه هوشمندانه داده ها و داده های بزرگ برای حمایت از خلاقیت در مهندسی صنایع در این مقاله، ما یک راه حلی برای فراتر رفتن از این مشکل پیشنهاد می‌کنیم، که با استفاده ازالگوریتم های پیشگویانه داده و پیشگویانه الگو برای حمایت از خلاقیت در مجموعه دانش و جمع‌آوری دانش makinga که هدف آن انتخاب ساختارهای دانش معنادار است.

سایت های کاربردی[ویرایش | ویرایش مبدأ]

اسم سایت آدرس سایت توضیحات
 prezi  www.prezi.com یکی از سایت‌های جذاب و کاربردی در زمینه ی تولید اسلاید جهت ارائه های دانشجویی
google scholar  www.scholar.google.com گوگل یک سرویس تحت عنوان  Google Scholar  ارائه داده است که به شما اجازه دسترسی آزادانه بین نسخه های فیزیکی و دیجیتال مقالات را می دهد
Stack Overflow www.stackoverflow.com سایتی برای پاسخ به انواع سوالات برنامه‌نویسی
slideshare www.slideshare.net slideshare وب‌سایتی است که به شما کمک می کند تا در طیف عظیمی از اسلاید های فارسی و انگلیسی ارائه شده،  به دنبال مطلب مورد نظر خود بگردید.
linkedin  www.linkedin.com شما با عضویت در این سایت و تعیین زمینه ای که در آن تحصیل کرده اید و یا حتی حوزه ای که در آن کار می کنید ، این امکان را خواهید داشت که با افراد سرشناس و موفق در کل دنیا مشوت کنید و از تجربه های این افراد بهره مند شوید. 
researchgate www.researchgate.net یکی دیگر از پرکاربرد ترین وب سایت های دانشجویی، ریسرچ گیت است که به شکل شبکه ی اجتماعی طراحی شده است. در واقع شما می توانید در  این سایت عضو شوید و با گروه عظیمی از نویسندگان ومحققان در زمینه های مختلف ارتباط برقرار کنید و یا درخواست یک مقاله را داشته باشید و یا سوالات علمی خود را ، بپرسید و یا حتی نوشته های خود را با این افراد به اشتراک بگذارید.
elearnica www.elearnica.ir بانک اطلاعاتی این سایت تعداد زیادی از مقالات علمی  ISI به زبان انگلیسی را در اختیارتان می گذارد و  با یک محیط کاربری جذاب و منظم شما میتوانید آن ها را به صورت رایگان دانلود و در پنل کاربری خود آرشیو نمایید. از مهمترین ویژگی های این وب سایت می توان به داشتن چندصدهزار کتاب علمی چاپ شده در دنیا اشاره نمود و همچنین دارا بودن چندین میلیون مقالات علمی در حوزه های مختلف دانشگاهی، این وب سایت را نسبت به دیگر وب سایت های مشابه متفاوت کرده است.
 Magiran www.Magiran.com شما با عضویت در این سایت و خرید اشتراک می توانید به بانک به روز نشریات، به خصوص نشریات علمی کشور که ۹ دسته بندی کلی ( علوم انسانی – فنی و مهندسی – هنر و معماری – دامپزشکی – علوم پایه – کشاورزی – پزشکی – حوزوی)  را شامل می شود ، دسترسی داشته باشید.
civilica  www.civilica.com این سایت، که یکی دیگر از پرکاربرد ترین وب سایت های دانشجویی محسوب می شود، خود را تحت عنوان مرجع دانش معرفی نموده است و یکی از کامل ترین سایت ها در زمینه ی مقالات کنفرانس‌های فارسی، کتاب الکترونیکی و ژورنال ها و مجلات علمی محسوب می شود.
ganj-ie www.ganj-ie.iust.ac.ir شما با عضویت در این سایت می توانید از کتابخانه الکترونیک پیشرفته اساتید و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت استفاده کنید.مزیت این کتابخانه آن است که شما نیز می توانید مطالب کاربردی حوزه موردعلاقه خود را به اشتراک گذاشته و در جهت اعتلا و ارتقای سطح دانش دیگران موثر باشید.مزیت دوم آن است که علاوه بر کتاب و مقالات شما امکان نشرمطالب چند رسانه ای را دارا خواهید بود.

برنامه های کاربردی[ویرایش | ویرایش مبدأ]

اسم برنامه لینک دانلود توضیحات
Microsoft Excel http://dl1.sarzamindownload.com/sdlftpuser02/

96/01/25/Microsoft.Excel.2016_64Bit.Windows.rar

این نرم‌افزار، توسط شرکت مایکروسافت نوشته، توسعه و پخش می‌شود. این برنامه برای محاسبات ریاضی (با قابلیت انجام محاسبات دشوار ریاضی) و ترسیم نمودار به وسیله ابزارهای گرافیکی به کار می‌رود. مایکروسافت اکسل دارای خصوصیات اصلی تمام نرم‌افزارهای صفحه‌گسترده است. با استفاده از جدولی متشکل از ردیف‌ها و ستون‌ها می‌توان، داده‌ها و اطلاعات را سازماندهی و همچنین با استفاده از همین داده‌ها، به انجام محاسبات پرداخت.می‌توان با استفاده از رسم توابع و نمودارها، به تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات پرداخت.
Spss http://dl.spss-iran.com/spss.zip «اس پی اس اس» از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در علوم اجتماعی، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود. این نرم‌افزار توسط پژوهشگران بازار و داد و ستد، پژوهشگران سلامتی، شرکت‌های نقشه‌برداری، دولتی، پژوهشگران آموزشی، سازمان‌های بازاریابی و غیره به کار می‌رود. افزون بر تحلیل‌های آماری، مدیریت داده‌ها و مستندسازی داده‌ها نیز از ویژگی‌های نرم‌افزار هستند. در تحلیل داده‌ها با استفاده از اس‌پی‌اس‌اس، سه مرحله اساسی وجود دارد. نخست کاربرباید داده‌های خام را وارد کندو آن‌ها را در یک پرونده ذخیره نماید. دوم باید تحلیل مورد نیاز را برگزیند و آن را مشخص کند. سوم برونداد را وارسی کند. این مراحل در تصویر، توضیح داده‌شده‌اند.
Comfar Expert http://dl.downloadly.ir/Files/Software2/

Comfar_III_Expert_v3.0_Full_Downloadly.ir.rar

کامفار نام نرم‌افزاری است که برای مطالعات اقتصاد مهندسی مانند امکان سنجی و طرح‌های توجیه فنی و اقتصادی، شبیه‌سازی و تحلیل فرآیندهای مالی بکار می‌رود. این نرم‌افزار توسط سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد (یونیدو)تدوین شده است. این نرم‌افزار قابلیت تطبیق با زبان فارسی را نیز دارد.
GAMS http://dl.downloadly.ir/Files/Software2/

GAMS_Distribution_25.1.3_x64_Downloadly.ir.rar

در مسائل برنامه‌ريزي خطي ، غيرخطي ، عدد صحيح ، مختلط و … بكار مي‌رود . انواع محدوديت‌ها را دربر مي‌گيرد ، تابع هدف در آن متغير تعريف مي‌شود ، پرقدرت‌ترين نرم‌افزار تحقيق در عمليات مي‌باشد .
AutoCAD http://dl5.downloadha.com/hosein/NarmAfzaar/March2019/

Autodesk.Autocad.2020.x64_www.Downloadha.com_.rar

اتوکدنرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود. این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دو و سه بعدی را دارند.رقیب اصلی نرم‌افزار اتوکد در بازار میکرواستیشن می‌باشد.
Microsoft Project https://soft98.ir/software/engineering/16729-microsoft-project-2019-full.html نرم‌افزار ام‌اس پروجکت برای مدیرت پروژه‌ها بر پایه علم مدیریت پروژه کاربرد دارد و جزو زیر مجموعه نرم‌افزار آفیس است. نرم‌افزار MS Project تصویر بزرگی از پروژه را در اختیارکاربر قرار می‌دهد که می‌تواند تمامی جزئیاتی که برای رسیدن به هدف باید تکمیل شوند را در آن پر کرده و آنها را سازماندهی نماید. بدون تردید ایده‌های خوب را کاربران باید فراهم نمایند اما Microsoft Project به کاربر کمک می‌کند تا با روشی سازماندهی شده، ایده‌ها و افکارشان را ثبت و آنها را به طرحی قابل اجرا تبدیل کنند.
Matlab http://dl2.soft98.ir/engineering/

Mathworks.Matlab.R2019a.x64.html

 نرم افزاری قوی برای دانشجویان و محققین رشته های ریاضی و مهندسی است که اولین نگارش آن در دانشگاه نیومکزیکو و استانفورد در سال ١٩٧٠ در جهت حل مسائل تئوری ماتریسها، جبر خطی و آنالیز عددی بوجود آمد و امروزه صدها هزار کاربر دانشگاهی، آکادمیک، صنعتی و ... در زمینه های بسیار متنوع مهندسی نظیر ریاضیات پیشرفته، جبر خطی، مخابرات، مهندسی سیستم و ... با MATLAB بعنوان یکی از اولین محیط های محاسباتی و تکنیکی که قادر به حل مسائل آنهاست، آشنا می شوند.

ریاضیات، زبان مشترک بسیاری از علوم مهندسی است. ماتریس ها، معادلات دیفرانسیل، رشته های عددی اطلاعات، ترسیمات و گراف ها از لوازم اصلی بکار گرفته در ریاضیات و نیز در MATLAB هستند.

Matlab اکنون یک سیستم مؤثر و زبان برنامه نویسی بسیاری از محاسبات علمی و مهندسی است.

Python https://anonym.to/?https://www.python.org/ftp/python/3.7.3/python-3.7.3-amd64.exe پایتون زبان برنامه نویسی متن باز که روش های بسیار قدرتمند و حرفه ای را برای کار با زبان ها و ابزار های مختلف را با آسانی هر چه تمام تر فراهم می کند. بدین منظور این زبان داره کتابخانه هایی بسیار گسترده می باشد که یادگیری و استفاده از آن ها در عرض چند روز ممکن می باشد. کد های نوشته شده در زبان Python در محدوده ای وسیع از پلتفرم ها چون لینوکس، ویندوز، مک، حتی گوشی های موبایل و ... قابل اجرا می باشد . هم اکنون پایتون در شرکت ها و سازمان های بزرگی چون ناسا، گوگل، یاهو و ... به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزارهای Blender، Mailman، Civilization IV، BitTorrent و ... از نرم افزارهایی هستند که به وسیله این زبان خلق شده اند.

تصاویر و فیلم ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

تحلیل سیاست های آمریکا(وال استریت): مستند گاو خشمگین

نحوه برش با لیزر

https://www.aparat.com/v/4PIaT

تفاوت موشک های کروز با بالستیک

https://www.aparat.com/v/w7q8o

انرژی خورشیدی در خانه هایمان

https://www.aparat.com/v/Z9W8K

روند شکل گیری صنعت موشکی

https://www.aparat.com/v/KYQyX

انیمیشن درباره انرژی خورشیدی

https://www.aparat.com/v/nZUFQ

گرایش های مهندسی صنایع