کتابخانه اختصاصی محمد مهدی جلیلیان

از گنجینه و دانشنامۀ تخصصی رشتۀ مهندسی صنایع
پرش به: ناوبری، جستجو

درباره کتابخانه[ویرایش | ویرایش مبدأ]

ShowStdPic.jpg

من محمد مهدی جلیلیان، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران هستم. زمینه صنعتی مورد علاقه من اقتصاد و مدیریت است. در این کتابخانه، کتب و مقالات مهندسی صنایع و درس مبانی مهندسی برق آورده شده‌است.

راه تماس با من:

jalilimm@chmail.ir

کتابها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام کتاب توضیحات
پرونده:قرآن.pdf قرآن کریم با ترجمه استاد بهاالدین خرمشاهی
پرونده:نهج البلاغه.pdf نهج البلاغه با ترجمه فارسی بنیاد نهج البلاغه
پرونده:صحیفه ی سجادیه.pdf صحیفه سجادیه با ترجمه استاد حسین انصاریان
پرونده:Micro Economic Dr. Nazari.pdf کتاب اقتصاد خرد نوشته دکتر محسن نظری
پرونده:Macro Economics.pdf کتاب اقتصاد کلان نوشته دکتر تیمور رحمانی
پرونده:جبر-خطی.pdf کتاب جبرخطی دکتر هافمن
پرونده:مقاومت مصالح.pdf کتاب مقاومت مصالح نوشته بیر جانسون
پرونده:Mohasebat adadi.pdf کتاب محاسبات عددی نوشته دکتر نیکوکار
پرونده:Hal masaiel ketab mohasebat adadi.pdf حل مسائل کتاب محاسبات عددی نوشته دکتر نیکوکار
پرونده:Python .pdf کتاب آشنایی مقدماتی با زبان برنامه نویسی پایتون
پرونده:Cypher J.M., Dietz J.L. The process of economic development (2ed., Routledge, 2004)(ISBN 0415254159)(O)(591s) GK -signed.pdf کتاب فرآیند توسعه اقتصادی نوشته دکتر سایفر و دکتر دیتز

تحقیق ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تحقیق فایل تحقیق توضیحات
تحقیق سری1 : انقلاب الکتریسیته و انقلاب الکترونیک در صنعت پرونده:بررسی انقلاب الکتریسیته و انقلاب الکترونیک در صنعت.pdf بررسی انقلاب الکتریسیته و انقلاب الکترونیک در صنعت
انتظارات از مبانی برق پرونده:انتظار از مبانی برق.pdf بیان انتظارات از مبانی برق
تحقیق سری2 : باتری های لیتیوم-یونی پرونده:باتری لیتیوم-یونی.pdf آشنایی مقدماتی با باتری های لیتیومی
تحقیق سری3: انرژی خورشیدی

ویدئوهای مربوطه در قسمت"ویدئو" بارگذاری شده است.

پرونده:تحقیق سری 3 انرژی خورشیدی.pdf
یک مزرعه انرژی خورشیدی
پرونده:2266 orig.pdfhttps://www.aparat.com/v/qO2ij
تحقیق سری4 : مدار LC ، مایکرو ویو ، سیگنال های آنالوگ و دیجیتال پرونده:مدار LC ، مایکرو ویو ، سیگنال های آنالوگ و دیجیتال.pdf https://www.aparat.com/v/k26Ay
تحقیق سری5 : موازی کردن دو ترانسفورماتور سه فاز پرونده:تحقیق ترانسفورماتور.pdf بررسی شرایط و نحوه موازی کردن دو ترانسفورماتور سه فاز

تمرین ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تمرین فایل تمرین توضیحات
تمرین سری 1 مبانی برق پرونده:پاسخ سری 1 تمرینات مبانی برق.pdf پاسخ سری 1 تمرینات مبانی برق
تمرین سری 2 مبانی برق پرونده:تمرین سری2 مبانی برق.pdf پاسخ سری 2 تمرینات مبانی برق
تمرین سری 3 مبانی برق پرونده:پاسخ تمرین سری سوم.pdf پاسخ تمرین سری 3 مبانی برق
تمرین سری 4 مبانی برق پرونده:New Doc ۲۰۱۹-۰۴-۲۵ ۱۸.۵۶.۰۵.pdf پاسخ سری 4 تمرینات مبانی برق

مقالات[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام مقاله فایل مقاله توضیحات
بهره وری پرونده:بهره وری.pdf توضیحاتی درباره مفهوم بهره وری برگرفته از کتاب ارزیابی کار و زمان دکتر علی احمدی
آشنایی با مفهوم مطالعه روش و اندازه گیری کار پرونده:مطالعه روش و اندازه گیری کار.pdf توضیحاتی درباره مفهوم مطالعه روش و اندازه گیری کار برگرفته از کتاب ارزیابی کار و زمان دکتر علی احمدی
کار سنجی و زمان سنجی پرونده:کار سنجی و زمان سنجی.pdf توضیحاتی درباره مفهوم کار سنجی و زمان سنجی برگرفته از کتاب ارزیابی کار و زمان دکتر علی احمدی

ویدئو[ویرایش | ویرایش مبدأ]

ویدئو توضیحات
https://www.aparat.com/v/EOk0w آشنایی اجمالی با انرژی فوتو ولتائیک
https://www.aparat.com/v/qO2ij آشنایی اجمالی با انرژی خورشیدی
https://www.aparat.com/v/mOPjX بارگذاری مزرعه های انرژی خورشیدی بر سطح دریا در ژاپن
https://www.aparat.com/v/DyVBq وقتی روی آن می ایستید، سرگیجه می گیرید و فقط به اطراف خود خیره می شود. این جمله توصیف مرتفع ترین پل جهان یعنی پل جیج بانجانگ یا Duge Beipanjiang است که در منطقه جنوب غربی چین احداث شده است.

ارتفاع این پل ۵۶۵ متر و طول آن ۱۳۴۱ متر است و طبق برآوردهای انجام شده، این پل با هزینه ۱۴۴ میلیون دلار آمریکا ساخته شده است.

طبق گفته تلویزیون مرکزی چین، این پل مدت زمان لازم برای تردد بین شهر لیپانچوی در استان گوانژو و شهر شانوِی در استان یوننان را به دو ساعت کاهش داده است، در حالی که قبل از احداث این پل، فاصله این دو شهر ۵ ساعت بود. البته ممکن است برخی از شهروندان از ارتفاع وحشت داشته باشند.

این پل برفراز رودخانه نیژو ساخته شده است و وقتی از روی پل به این رودخانه نگاه می کنید، دائما احساس می کنید که می خواهید به داخل آب سقوط کنید. ارتفاع این پل تقریبا دو برابر برج ایفل و یک و نیم برابر برج امپایر استیت  است.

قبلا نیز مرتفع ترین پل جهان یعنی پل سیدو نیز در چین ساخته شده است و ارتفاع آن بیش تر از ۵۰۰ متر است؛ ارتفاع کاملا دقیق آن هنوز مشخص نیست. چین با ساخت پل جیج بانجانگ، دوباره رکورد ساخت مرتفع ترین پل جهان را شکست و توانایی خود را این زمینه ثابت کرد.

https://www.aparat.com/v/m34Cw آشنایی با پیامرسان های مالی داخلی و خارجی به ویزه پیامرسان سوئیفت که تاثیر بسیار زیادی بر مبادلات مالی داخلی و خارجی کشورها دارد.
https://www.aparat.com/v/OCLWJ هیمالیا یکی از زلزله‌خیزترین نقاط جهان است. زلزله‌ سال ۲۰۱۵ در نپال جهان هزاران تن را گرفت.در تیمفو پایتخت بوتان نیز، مانند سراسر این کشور، بیش از دو سوم بناها از سنگ و خشت ساخته شده است. از ادارات دولتی گرفته تا استادیوم فوتبال و پمپ بنزین.بنایی از سنگ، خشت و چوب ساخته شده و مهندسان آنها با کار گذاشتن تورهای سیمی روی دیوار و نیز نصب پشت‌بندهای چوبی زیر سقف‌ بنا مقاومت آن را افزایش می‌دهند.در بوتان همچنین شاهد بومی‌سازی نوعی از فناوری هستیم که در ژاپن ابداع شده جایی که هزاران حسگر برای مطالعه زلزله یا سونامی در خشکی و نزدیکی ساحل کار گذاشته شده است.

حال میبینیم که چطور دانشمندان ژاپنی بناهای سنتی کشور بوتان را در برابر زلزله تقویت می‌کنند.

https://www.aparat.com/v/QH1zB کلمبیا نیز مانند کشورهای دیگر در سراسر جهان با مشکل تغییرات آب و هوایی، کمبود آب و عدم امنیت غذایی ناشی از گرمایش زمین روبروست. می‌بینیم که چگونه محققان ژاپنی توانسته اند با استفاده از فناوری اینترنت اشیاء در کشاورزی و و با همکاری با پژوهشگران کلمبیایی، شیوه های جدید تولید برنج را که یکی از مواد غذایی اصلی کلمبیایی هاست، گسترش داده و بهره‌‌وری را افزایش بدهند.
https://www.aparat.com/v/p21eb بازار کار در حال حاضر انعطاف‌پذیرتر از بازار کاری است که در آن شهروندان با یک قرارداد کاری ثابت با یک کارفرما کار می‌کردند. از جمله تغییر و تحولات بازار کار در اروپا می‌توان به افزایش مشاغل دیجیتال و گسترش الگوی «اقتصاد گیگ»،‌ یعنی اشتغال موقت و همزمان با چندین کارفرما اشاره کرد.

در سیستم‌ کنونی، حمایت‌های اجتماعی بیشتر شامل شهروندانی می‌شود که یک کارفرما قرارداد کاری ثابت دارند.

https://www.aparat.com/v/gmvpe از چند سال گذشته اقتصاد دیجیتال بر دنیای مشاغل و زندگی حرفه‌ای ما به‌شدت تاثیر گذاشته است. طبق نتایج یک تحقیق، سرعت تغییرات ۱۰ برابر و شدت آن ۳۰۰۰ برابر اولین انقلاب صنعتی است.روبات‌ها در آینده ممکن است ۵ میلیون شغل را در ۱۵ اقتصاد برتر جهان از بین ببرند.

اما آیا این به بهره وری بهتر کمکی می کند؟

استارت آپهای اروپایی که در زمینه فناوری‌های تمیز کار می‌کنند می توانند از طریق شرکتها خوشه ای‌وارد بازار شوند.

شرکت‌های خوشه‌ای شبکه‌ای از شرکتهایی است که در حوزه‌ ای خاص فعالیت می‌کنند و با همکاری با یکدیگر می‌توانند فعالیت‌های نوآورانه‌ خود را گسترش بدهند.

بررسی تحولات ارتقای اقتصادی شهر و بندر باتومی گرجستان

حمل و نقل نفت، شهر ساحلی باتومی در گرجستان را تبدیل به یک قطب مهم اقتصادی کرده است. در حال حاضر مقامات این بندر به دنبال تنوع بخشیدن به فعالیتهای اقتصادی خود هستند. به همین دلیل هم مشغول ساخت ترمینال جدیدی برای ذخیره ۶۰ هزار تن کود معدنی هستند.

مراحل شکل‌گیری استارت‌آپ ⁣شناخت بازار و مشتریان احتمالی، ایجاد یک محصول جم‌وجور، ورود سریع به بازار و کار تیمی شبانه‌روزی 
جنگ اقتصادی و راه مقابله با آن:عرصه اقتصاد و ابزار تحریم آخرین راهکار دشمن برای فشار بر مردم ایران است. راه ایستادگی در مقابل آن اجرای اقتصاد مقاومتی است.
«پتروپالایشگاه» راهکار برون‌رفت از تحریم‌های نفتی:توسعه پتروپالایشگاه ها در کشور، مهمترین راهکاری است که در شرایط فعلی می تواند زمینه بی اثر کردن تحریم ها را فراهم نماید.
آشنایی با پیامرسان مالی بین المللی سوئیفت، جایگزینی آن توسط برخی کشورها و تحریم ایران
راهکارهای مقابله با رکود در کشورهای مختلف:در این کلیپ راه حل کشورهای مختلف در مقابله با رکود با یکدیگر مقایسه می شود.
طرح مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) دقیقا چیست؟در این کلیپ ۳ دقیقه طرح مجلس برای دریافت مالیات بر عایدی سرمایه از سوداگران بازار مسکن توضیح داده شده است.
بیل گیتس و یک پیشنهاد مالیاتی به دولت آمریکا:بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت و دومین فرد ثروتمندترین فرد جهان، برای جبران کسری بودجه دولت آمریکا یک پیشنهاد داده است.

سایت های کاربردی[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام سایت آدرس سایت توضیحات
عیار آنلاین http://ayaronline.ir/ پایش مسائل اساسی اقتصاد کشور و بین الملل
TED https://www.ted.com/#/ سخنرانی های کاربردی با موضوعات متنوع و جذاب
مقاومتی نیوز http://moqavemati.net/ بررسی و بیان مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی