کتابخانه اختصاصی فاطمه ظریفی

از گنجینه و دانشنامۀ تخصصی رشتۀ مهندسی صنایع
پرش به: ناوبری، جستجو

درباره کتابخانه[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نا م و نام خانوادگی.jpg
من فاطمه ظریفی، دانشجوی رشته ی صنایع دانشگاه علم و صنعت هستم. زمینه صنعتی مورد علاقه من گرایش مهندسی مالی است. در این کتابخانه، کتب و مقالات مورد استفاده در این پروژه آورده شده‌است.

کتاب‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام کتاب نام نویسنده توضیحات

تحقیق‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تحقیق فایل تحقیق توضیحات
سری اول پرونده:تحقیق سری اول-فاطمه ظریفی.pptx
سری دوم پرونده:قسمت اولMIT ترجمه ی ویدیو ی کلاس جبر خطی دانشگاه.docx

تمرین‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تمرین فایل تمرین
سری اول پرونده:تمرین سری اول - فاطمه ظریفی.pdf
تمرین سری دوم پرونده:تمرین سری دوم-فاطمه ظریفی.pdf
ادامه تمرین سری دوم پرونده:تمرین دوم-فاطمه ظریفی.pdf
تمرین سوم پرونده:تمرین سوم.pdf
تمرین چهارم پرونده:تمرین چهارم جبر-ظریفی.pdf

مقالات[ویرایش | ویرایش مبدأ]

عنوان فایل
هزینه‌ یابی بر مبنای هدف، رابطه ی بین هزینه یابی بر مبنای هدف و مهندسی ارزش و کایزن و سود مورد انتظار پرونده:هزینه‌ یابی بر مبنای هدف، رابطه ی بین هزینه یابی بر مبنای هدف و مهندسی ارزش و کایزن و سود مورد انتظار.pdf
عوامل_شکست_کسب_و_کار_در_شرکتهای_کوچک_و_متوسط_ایران پرونده:عوامل شکست کسب و کار در شرکتهای کوچک و متوسط ایران.pdf
پیش_بینی_عملکرد_پروژه_با_توجه_به_تاثیر_سبک_رهبری_در_چابکی_سازمانی ‏ پرونده:پیش بینی عملکرد پروژه با توجه به تاثیر سبک رهبری در چابکی سازمانی.pdf
یک_رویکرد_مبتنی_بر_بازی_جهت_درک_فاکتورهای_انسانی_در_زنجیره_ای_تقاضا_و_مدیریت_کیفیت پرونده:یک رویکرد مبتنی بر بازی جهت درک فاکتورهای انسانی در زنجیره ای تقاضا و مدیریت کیفیت.pdf
مدیریت_ریسک_فاکتورهای_انسانی_در_صنایع_فرآیند_محور پرونده:مدیریت ریسک فاکتورهای انسانی در صنایع فرآیند محور.pdf
مدیریت_کیفیت_به_عنوان_عامل_تعیین_کننده_بهره_وری پرونده:مدیریت کیفیت به عنوان عامل تعیین کننده بهره وری.pdf
تأثیر_کارآفرینی،_بازار،_رویکردهای_مدیریت_دانش_در_تولیدکنندگان_شوینده_و_مزیت_رقابتی_پایدار پرونده:تأثیر کارآفرینی، بازار، رویکردهای مدیریت دانش در تولیدکنندگان شوینده و مزیت رقابتی پایدار.pdf
بررسی_آمادگی_ویژگی_های_فرهنگ_سازمانی_برای_اجرای_مدیریت_کیفیت_جامع پرونده:بررسی آمادگی ویژگی های فرهنگ سازمانی برای اجرای مدیریت کیفیت جامع.pdf
اثر_میانجی_اقدامات_کیفیت_در_رابطه_بین_اقدامات_ناب_و_تناسب_تولید پرونده:اثر میانجی اقدامات کیفیت در رابطه بین اقدامات ناب و تناسب تولید.pdf
اقدامات_مدیریت_کیفیت_در_کسب_و_کارهای_کوچک_و_متوسط پرونده:اقدامات مدیریت کیفیت در کسب و کارهای کوچک و متوسط.pdf
گزارش وضع اقتصادی کشور پرونده:گزارش وضع اقتصادی کشور.pdf
تولید و هزینه ی ناخالص داخلی پرونده:تولید و هزینه ی ناخالص داخلی.pdf
بخش کشاورزی پرونده:بخش- کشاورزی.pdf
بودجه و برنامه های مالی دولت پرونده:بودجه و برنامه های مالی دولت.pdf
بازرگانی خارجی گمرکی پرونده:بازرگانی خارجی گمرکی.pdf
بانکداری و سیاست های پولی پرونده:بانکداری و سیاست های پولی.pdf
نظام های پرداخت پرونده:نظام های پرداخت.pdf
بیمه پرونده:بیمه.pdf
بازار سرمایه پرونده:بازار سرمایه.pdf
روند قیمت ها پرونده:روند قیمت ها.pdf
عملیات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ‏ پرونده:عملیات بانک مرکزی جمهوری اسلامی.pdf
تراز نامه و صورت حساب سود و زیان پرونده:تراز نامه و صورت حساب سود و زیان.pdf
جداول آماری‏ پرونده:جداول آماری.pdf

سایت‌ها [ویرایش | ویرایش مبدأ]

عنوان سایت آدرس سایت توضیحات
leanpub https://leanpub.com/ نویسندگان، ناشران و دانشگاه­‌ها می­‌توانند از پلتفرم Leanpub برای ایجاد، انتشار و فروش کتاب‌­های الکترونیکی در حال نگارش و تکمیل شده خویش و هم‌چنین شرکت در دوره­‌های آنلاین استفاده کنند.
coursera https://www.coursera.org/ کورسرا مأموریت خود را امکان دسترسی همه افراد به بهترین دوره‌های آموزشی در سراسر دنیا اعلام کرده‌است. این پلتفرم آموزشی بر مبنای بستر اینترنت با دانشگاه‌های برتر دنیا همکاری می‌کند و استادان به تدریس دوره‌ها می پردازند. صدها دانشگاه برتر با این وب سایت همکاری می‌کنند و دوره‌های آکادمیک گوناگونی را ارائه می نمایند.

یکی از مزیت‌های اصلی که سایت کورسرا دارد این است که محتواهای تولید شده تعاملی بوده و فراگیران می‌توانند از طریق سامانه آموزش مجازی learning management system با استاد دوره در هر کجای دنیا ارتباط بگیرند و یا با دیگر فراگیرانی که هر کدام از کشورهای مختلف در دوره شرکت کرده‌اند به مشارکت و بحث بپردازند.

prezi http://www.prezi.com/ یکی از سایت‌های جذاب و کاربردی در زمینه ی تولید اسلاید جهت ارائه های دانشجویی، وب سایت prezi.com می باشد. این سایت به شما این امکان را می دهد که بعد از عضویت ، از قالب ها و تمپلیت هایی که در اختیارتان قرار می گیرد، استفاده نمائید و مطابق با سلیقه‌ی خود فایل ارائه را آماده کنید. این کار هم به صورت آنلاین و هم با دانلود نرم افزار Prezi desktop  از طریق همین سایت ، امکان پذیر است.
slideshare http://www.slideshare.net/ slideshare وب‌سایتی است که به شما کمک می کند تا در طیف عظیمی از اسلاید های فارسی و انگلیسی ارائه شده،  به دنبال مطلب مورد نظر خود بگردید. از آنجایی که این وب سایت مورد استفاده بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد به یکی از پرکاربرد ترین وب سایت های دانشجویی تبدیل شده است.
ted www.ted.com یک مجموعه همایش جهانی است که توسط بنیاد Sapling که سازمانی غیرانتفاعی خصوصی است، با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود. تد در فوریهٔ ۱۹۸۴ (اسفند ۱۳۶۲) به عنوان یک رویداد تکی پایه‌گذاری شد. مجموعه همایش سالیانه از ۱۹۹۰ شروع شد. تمرکز اولیهٔ تد روی تکنولوژی و طراحی با ریشه‌های سیلیکون ولی بود، اما از آن به بعد تمرکزش وسیع‌تر شده‌است تا سخنرانی‌هایی را از موضوعات علمی، فرهنگی و دانشگاهی زیادی شامل شود.
linkedin  www.linkedin.com شما با عضویت در این سایت و تعیین زمینه ای که در آن تحصیل کرده اید و یا حتی حوزه ای که در آن کار می کنید ، این امکان را خواهید داشت که با افراد سرشناس و موفق در کل دنیا مشورت کنید و از تجربه های این افراد بهره مند شوید. محیط این سایت تاحد زیادی شبیه به فیس بوک می باشد ولی با این تفاوت که یک شبکه ی اجتماعی کسب و کار گرا است .
researchgate https://www.researchgate.net/ یکی دیگر از پرکاربرد ترین وب سایت های دانشجویی، ریسرچ گیت است که به شکل شبکه ی اجتماعی طراحی شده است. در واقع شما می توانید در  این سایت عضو شوید و با گروه عظیمی از نویسندگان ومحققان در زمینه های مختلف ارتباط برقرار کنید و یا درخواست یک مقاله را داشته باشید و یا سوالات علمی خود را ، بپرسید و یا حتی نوشته های خود را با این افراد به اشتراک بگذارید .طبق آمار منتشر شده این سایت یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی دانشگاهی از نظر تعداد کاربران فعال به شمار می آید.
elearnica http://elearnica.ir/ بانک اطلاعاتی این سایت تعداد زیادی از مقالات علمی  ISI به زبان انگلیسی را در اختیارتان می گذارد و  با یک محیط کاربری جذاب و منظم شما میتوانید آن ها را به صورت رایگان دانلود و در پنل کاربری خود آرشیو نمایید. از مهمترین ویژگی های این وب سایت می توان به داشتن چندصدهزار کتاب علمی چاپ شده در دنیا اشاره نمود و همچنین دارا بودن چندین میلیون مقالات علمی در حوزه های مختلف دانشگاهی، این وب سایت را نسبت به دیگر وب سایت های مشابه متفاوت کرده است. دسترسی بسیار آسان شما به مقالات علمی و دریافت بسیار راحت آن از طریق این وب سایت از دیگر ویژگی های آن به شمار می رود.
مگ ایران http://www.magiran.com/ شما با عضویت در این سایت و خرید اشتراک می توانید به بانک به روز نشریات، به خصوص نشریات علمی کشور که ۹ دسته بندی کلی ( علوم انسانی – فنی و مهندسی – هنر و معماری – دامپزشکی – علوم پایه – کشاورزی – پزشکی – حوزوی)  را شامل می شود ، دسترسی داشته باشید.
civilica www.civilica.com این سایت، که یکی دیگر از پرکاربرد ترین وب سایت های دانشجویی محسوب می شود، خود را تحت عنوان مرجع دانش معرفی نموده است و یکی از کامل ترین سایت ها در زمینه ی مقالات کنفرانس‌های فارسی، کتاب الکترونیکی و ژورنال ها و مجلات علمی محسوب می شود.
ganj.irandoc www.ganj.irandoc.ac.ir بانک اطلاعاتی پایان نامه های دانشجویان ایرانی داخل و خارج می باشد که در بین پرکاربرد ترین وب سایت های دانشجویی مطرح شده است.

تصاویر[ویرایش | ویرایش مبدأ]

خازن از دو صفحه فلزی موازی (رسانا از جنس روی، آلومنیوم، نقره) تشکیل شده است که در بین صفحات هوا یا عایق (دی الکتریک مانند کاغذ، میکا، پلاستیک، سرامیک، اکسید آلومنیوم، اکسید تانتالیوم) وجود دارد.
اختمان خازنس
خازن عدسی دارای ابعاد کوچک همانند عدس ! بدون پلاریته مثبت و منفی(خازن های بدون قطب) هستند که دارای محدوده پیکو فاراد و نانو فاراد هستند. و هرچه میزان خازن بالاتر رود سایزش نیز بزرگتر میشود.
دسیع
از دیگر نوع خازن های بدون قطب (خازن خشک) ،خازن های سرامیکی میباشند که جنس دی الکتریک آن سرامیک است و چون ثابت دی الکتریک سرامیک بالاست، این نوع خازن عایق بسیار خوبی است و میتوان ظرفیت های بالا در حد میکرو فاراد در ابعاد کوچک فراهم کرد. همچنین ولتاژ کاری این نوع خازن بالاست.
رامیکیس
خازن های الکترولیتی یا شیمیایی بر خلاف خازن های عدسی دارای قطب مثبت منفی میباشند و  معمولا در رنج میکرو فاراد می باشند. ظرفیت خازن و ولتاژ قابل تحمل خازن بر روی آن نوشته شده است و  هنگام استفاده در مدار باید به جهت خازن توجه ویژه ای داشت. انواع خازن های الکترولیتی، آلومینیومی و تانتالیومی می باشد.  از مهمترین کاربردهای این خازن در مدار یکسو کننده دیودی بعنوان فیلتر و کوپلینگ در مدار بایاس ترانزیستور ها میباشد.
الکترولیتی
خازنهای کاغذی به علت کوچک بودن ثابت دی الکتريک، دارای ابعاد فيزيکی بزرگ هستند، اما از مزايای اين خازنها استفاده  در ولتاژها و جريانهای بالا میباشد.
کاغذی
ساختمان خازن کاغذی
خازنهای پلاستیکی  نسبت به تغييرات دما حساسيت زيادی ندارند. لذا کاربرد آنها در مداراتی استفاده می‌کنند که احتياج به خازنی با ظرفيت ثابت در مقابل حرارت باشد. يکی از معروفترین دی الکتريکهايی که در اين خازنها به کار می‌رود پلی استيرن (Polystyrene) است، به همین دلیل به اين خازنها "خازن پلی استر" نیز گفته می‌شود.
لاستیکیپ
خازنهای روغنی و گازی بیشترین کاربرد را در صنعت برق در مدارهای الکتريکی برای راه اندازی و يا اصلاح ضريب قدرت دارند.یک نوع خازن گازی سیلندری با عایق گازی ازت N2 جهت اصلاح ضریب توان در شبکه برق سه فاز 400 ولت با فرکانس 50 هرتز و ظرفیت 2.5  کیلو وار مورد استفاده قرار می گیرد. اصطلاحا به مجموعه خازن به کار رفته برای حذف توان راکتیو، بانک خازنی میگویند. در شکل زیر یک نمونه بانک خازنی آورده شده است.
وغنیر
گازیر
ظرفيت این نوع خازن ها تقريباً بين 01/0 تا 1 ميکرو فاراد است. یکی از مهمترین ویژگی اين خازنها، داشتن ولتاژ کار بالا، عمر طولانی و کاربرد در مدارات فرکانس بالا می باشد.
خازن-میکا .gif
نحوه عملکرد خازن متغير بر مبنای تغيير سطح مشترک صفحات خازن يا تغيير ضخامت دی الکتريک است، ظرفيت يک خازن نسبت مستقيم با سطح مشترک دو صفحه خازن دارد (فرمولی که در اول مقاله اشاره شد). خازن های متغير معموماً ازنوع عايق هوا يا پلاستيک هستند. خازنی که ظرفیتش به وسيله دسته متحرک (محور) تغییر میکند "واريابل" می نامند و در نوع ديگر به وسيله پيچ گوشتی انجام میشود که به آن "تريمر" می گويند
واریابل
تریمر

ویدیو ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

آموطش مقدامتی جوشکاری قوس الکتریک
استفاده از چسب فلزی برای لحیم و جوشکاری
تحقیق در عملیات-برنامه ریزی خطی
تحقیق در عملیات-برنامه ریزی خطی- قسمت دوم
فیلم آموزشی تحقیق در عملیات روش دوفاز(دومرحله ای)فازدو
مراحل ساخت و تولید میلگرد
ساخت تولید کننده گاز هیدرژن
Lec 4 Factorization into A = LUجبر خطی
Lec 5  MIT 18.06 Linear Algebra, Spring 2005 جبر خطی