کتابخانه اختصاصی علیرضا آقامحمدی

از گنجینه و دانشنامۀ تخصصی رشتۀ مهندسی صنایع
پرش به: ناوبری، جستجو

درباره کتابخانه[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نا م و نام خانوادگی.jpg
من علیرضا آقامحمدی ، دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران هستم. زمینه صنعتی مورد علاقه من برنامه نویسی ، دیجیتال مارکتینگ و بورس است. یکی از پروژه‌های من طراحی و ساخت یک پل ماکارونی می‌باشد. در این کتابخانه، کتب و مقالات مورد استفاده در این پروژه آورده شده‌است.

راه تماس با من: alireza.aghamohammadii1999@gmail.com

کتاب‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام کتاب نام نویسنده توضیحات فایل کتاب
از خوب به عالی جیم کالینز کتاب از خوب به عالی (Good to Great) نوشته‌ی جیم کالینز را می‌توان از جمله کتاب‌های بسیار ارزشمند و کلاسیک مدیریتی دانست. جیم کالینز پیش از این کتاب با همکاری جری پوراس، کتاب ساختن برای ماندن را منتشر کرد که آن هم از جمله کتابهای مدیریتی موفق محسوب می‌شود. هر دو کتاب، در فهرست دوازده کتاب پیشنهادی جف بزوس برای مدیران کسب و کارها قرار دارند. پرونده:Ed 2 excellence.pdf
برنامه ریزی استراتژیک برای مبتدیان اریکا اولسن برنامه ریزی استراتژیک فرآیندی گام‌به‌گام است که دارای اهداف و خروجی‌هایی مشخص است و قابلیت پیاده‌سازی و ارزیابی دارد. به زبان ساده، برنامه ریزی استراتژیک فرآیندی است که امکان پیش‌بینی آینده و تجسم آن بر اساس روندهای جاری و در نتیجه امکان اثر‌گذاری بر نیروی‌های موثر در تغییر سازمان را فراهم می‌کند.

برنامه ریزی استراتژیک بر مبنای نشانگرهای قدرتمندی که محیط کسب‌وکار را پیش‌بینی می‌کنند، برنامه‌ای برای ۳ تا ۵ سال آینده ارائه و مسیر حرکت را مشخص می‌کند.

پرونده:(For Dummies) Erica Olsen-Strategic Planning For Dummies-Wiley ).pdf
آموزش برنامه نویسی پایتون افشین رفوآ به بیان فنی، «پایتون» (Python) یک زبان برنامه‌نویسی «شی‌گرا» (Object-Oriented) و «سطح بالا» (High-Level) با «معناشناسی» (Semantic) پویای یکپارچه شده برای وب و ساخت و توسعه «نرم‌افزارهای کاربردی» (Application software) است. این زبان برنامه‌نویسی در زمینه «توسعه سریع نرم‌افزارهای کاربردی» (Rapid Application Development) دارای جذابیت بالایی محسوب می‌شود زیرا دارای «انواع پویا» (Dynamic Types) و «انقیاددهنده پویا» (Dynamic Binding) است.

پایتون، زبان برنامه‌نویسی نسبتا ساده‌ای محسوب می‌شود که یادگیری آن به دلیل دارا بودن «نحو» یکتایی که بر قابلیت خوانایی تمرکز و تاکید دارد آسان است. خواندن و ترجمه کدهای نوشته شده به زبان برنامه‌نویسی پایتون نسبت به دیگر زبان‌ها برای «توسعه‌دهندگان» (Developers) ساده‌تر محسوب می‌شود. این موضوع به نوبه خود هزینه‌های نگهداری و توسعه برنامه‌های نوشته شده به این زبان را کاهش می‌دهد زیرا امکان همکاری تیم‌ها بدون مواجهه با موانع زبانی و وجود تجربیات کاری متفاوت در میان اعضای تیم را به دست می‌دهد.

علاوه بر این، پایتون از «ماژول‌ها» (modules) و «بسته‌ها» (packages) استفاده می‌کند، بدین معنا که برنامه‌های این زبان قابل طراحی به سبک «ماژولار» (modular) هستند و کدهای نوشته شده در یک پروژه در پروژه‌های گوناگون دیگر نیز قابل استفاده مجدد محسوب می‌شوند. هنگامی که کاربری ماژول یا بسته مورد نیاز خود را توسعه داد، خودش یا دیگر علاقمندان (در صورتی که کد در اختیار عموم قرار بگیرد) می‌توانند آن را برای استفاده در دیگر پروژه‌ها گسترش دهند. «ایمپورت» (Import) و «اکسپورت» (Export) کردن این ماژول‌ها نیز کار آسانی است.

پرونده:Py.pdf
جاذبه و دافعه حضرت علی شهید مطهری کتاب نشان می دهد که حضرت هم جاذبه داشته و هم دافعه. به بیان دیگر امام هم دشمن و هم دوست داشته است . لذا انتظار جاذبه از سوی همه انتطار معقولی نیست. باید بکوشیم جاذبه ما بیش از دافعه باشد. اما هیچ وقت دافعه صفر نمی شود . پرونده:Jazebeh & dafee emam ali-downloadbook.ir.pdf
لطفا گوسفند نباشید محمود نامنی در مقدمهٔ این کتاب آمده است: «کتاب حاضر صرفاً نقل‌قولی است از زرتشت تا پیامبر، از سقراط تا آندره ژید، از شریعتی تا آنتونی رابینز به همت انتشارات ثامن به سرپرستی محمود نامنی و سعی شده تا دربارهٔ تمامیت زندگی، از تولد تا مرگ سخنی گفته شود». این کتاب در حوزهٔ روانشناسی عمومی قرار می‌گیرد و نویسنده با روایت داستان‌، حکایت‌ و نقل قول‌هایی به همراه تحلیل آنها، تلاش کرده تا راه خودشناسی را که مسیر راحتی هم نیست، برای کسانی که قصد طی کردن آن را دارند، هموار کند. همان‌طور که اشاره شد برای نگارش این اثر از منابع ایرانی و خارجی زیادی استفاده شده و همین جامعیت کتاب، مخاطب را از خواندن برخی آثار مشابه در این زمینه بی‌نیاز می‌کند. کتاب در چهار فصل تألیف شده که در ادامه به شرح هر کدام از فصل‌ها می‌پردازیم.

فصل اول با عنوان «چگونه باید آموخت» شامل بخش‌ها و موضوعاتی از قبیل «مادر نیمه‌گمشده»، «خودآگاهی چیست؟» «زندگی چیست؟»، «مدیریت احساس چیست؟»، «چگونه دوست انتخاب کنیم؟»، «لبخنددرمانی، غم‌درمانی» و… است. در پایان هرکدام از این بخش‌ها، خلاصه‌ای از بحث نیز آورده شده که در واقع تحلیلی است بر آنچه در قالب نقل‌قول‌ها و حکایت‌ها آماده است.

فصل دوم شامل عبارات تأکیدی است که به گفته‌ٔ نویسنده از میان بیش از صد کتاب روان‌شناسی با دقت و وسواس خاصی انتخاب شده‌اند.

فصل سوم که «پرسش‌های بی‌پاسخ» نام دارد شامل سؤالاتی است که نویسنده در مورد آنها این‌گونه توضیح می‌دهد: «این پرسش‌ها به منظور شناخت و تحلیل درون و گشودن گره‌های کور روح و روان و هزارتوی افکار و خصایص شما انتخاب شده‌اند.»

فصل چهارم را آزمون‌های خودشناسی تشکیل می‌دهند که تحلیل پاسخ‌ها را در انتهای هر بخش می‌توان مشاهده کرد.

بد نیست بدانید از این نویسنده آثار دیگری در زمینهٔ روان‌شناسی عمومی با عناوین «لطفا پدر و مادر خوبی باشید»، «لطفا همسر خوبی باشید»، «لطفا موفقیت را باور کنید»، «لطفا معتاد نشوید»، «لطفا انسان باشید»، «لطفا مدیر موفقی باشید» نیز منتشر شده است.‌

پرونده:@ketabazad.گوسفند نباشید.pdf

تحقیق‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تحقیق فایل تحقیق توضیحات
پرونده:تحقیق سری یک.rar
پرونده:تحقیق سری دوم جبر خطی 2.docx

تحقیق ها (مبانی مهندسی برق )[ویرایش | ویرایش مبدأ]

عنوان تحقیق فایل تحقیق توضیحات

تمرین‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تمرین فایل تمرین توضیحات
پرونده:تکلیف سری اول جبر خطی.pdf
پرونده:تمرین سری 2 جبر.pdf
پرونده:تمرین سری 3 جبر.pdf
پرونده:تمرین سری 5 علیرضا آقامحمدی.pdf
پرونده:تمرین سری 4 جبر علیرضا آقامحمدی.pdf
پرونده:تمرین سری ششم آقامحمدی.pdf
پرونده:تمرین سری هفت.rar

تمرین ها (مبانی مهندسی برق)[ویرایش | ویرایش مبدأ]

عنوان تمرین فایل تمرین توضیحات

مقالات[ویرایش | ویرایش مبدأ]

عنوان مقاله توضیحات فایل مقاله
تجارت الکترونیک تجارت الکترونیک، برای نخستین بار در دهه‌ی ۱۹۶۰ و از طریق یک مبادله‌ی الکترونیکی داده‌ها (EDI) بر روی شبکه‌های ارزش افزوده (VANs) معرفی شد و با افزایش دسترسی به اینترنت و ظهور فروشندگان آنلاینِ محبوب در دهه‌ی ۱۹۹۰ و اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰، رشد کرد. برای نمونه، وب‌سایت آمازون، کار خود را در سال ۱۹۹۵ و در گاراژ جف بزوس (Jeff Bezos) به عنوان کسب‌و‌کار حمل‌و‌نقلِ کتاب شروع کرد. یا وب‌سایت EBay که امکان خرید و فروش آنلاین میان مصرف‌کنندگان را فراهم می‌کند، در سال ۱۹۹۵ مزایده‌های آنلاین را به جهان معرفی کرد و در سال ۱۹۹۷ و با استقبال شدید از عروسک‌های Beanie Babies، شهرت و محبوبیت بسیار زیادی یافت. با افزایش تعداد کاربران اینترنتی، بسیاری بر این باورند که به زودی تجارت الکترونیک به روش اصلیِ انجام معاملات تجاری مبدل می‌شود. پرونده:تجارت الکترونیک..pdf
اثرات مخرب شکست دیوار صوتی توسط هواپیما های جنگنده امواج ضربه‌ای یا Shockwaves در حقیقت همان عامل اصلی ایجاد دیوار صوتی هستند. امواج ضربه‌ای، تغییری ناگهانی در فشار و دمای یک لایه از هواست که می‌تواند به لایه‌های دیگر منتقل شده و به‌صورت یک موج فضا را بپیماید. برای درک بهتر مطلب، وقتی که سنگی در آب انداخته می‌شود، موج‌هایی در آب به‌وجود می‌آیند که به سمت خارج در حال حرکت‌اند. این امواج، نتیجهٔ افزایش سرعت یا اعمال نیرو به لایه‌ای از ملکول‌های آب است که قادر به انتقال به لایه‌های دیگر نیز می‌باشد، و امواج ضربه‌ای نیز، همان امواج درون آب هستند، با این تفاوت که آن‌ها در سیالی دیگر به‌جای آب به نام هوا، تشکیل می‌شوند.

در سرعت‌های نزدیک سرعت صوت، فرضیهٔ غیرقابل تراکم بودن هوا رد شده و ضریب تراکم هوا به ۱۶٪ در می‌رسد، که مقداری غیرقابل چشم‌پوشی است. در این سرعت‌ها هوای جلوی بال یا لبه حمله به‌شدت متراکم گشته و دما و فشار آن به‌طرز قابل توجهی افزایش می‌یابد، همین مسئله، یکی از عوامل ایجاد امواج ضربه‌ای است. هواپیما با حرکت خود در هوا، نظم فشار هوای محیط را برهم می‌زند و همانند قایقی که در آب در حال حرکت است، امواجی از آن ساطع شده و به دلیل این‌که این امواج با سرعت صوت حرکت می‌کنند و هواپیما زیر سرعت صوت در حال سیر است، از آن دور می‌شوند.

اما کم‌کم، با نزدیک شدن به سرعت‌های ترانسونیک و حدود سرعت صوت، این امواج فرصت دور شدن از هواپیما را نداشته و در جلوی بال متراکم می‌شوند. در مناطقی از بدنهٔ هواپیما که سطوح ناموزونی نسبت به جهت حرکت هواپیما دارد، سرعت گذر هوا افزایش یافته و بر اساس اصل برنولی، با افزایش سرعت سیال، فشار آن کاهش می‌یابد. در چنین سرعت‌هایی، هوای اطراف این سطوح به سرعت صوت می‌رسد، گر چه هواپیما هنوز به‌سرعت صوت نرسیده باشد. در نتیجهٔ رسیدن بعضی سطوح به سرعت صوت، امواج ضربه‌ای تولید شده و درگ یا پسای فراوانی را قبل از رسیدن به سرعت صوت تولید می‌کنند، که همین مسئله گذر از دیوار صوتی را مشکل می‌نماید.

پرونده:اثرات مخرب شکست دیوار صوتی توسط هواپیما های جنگنده.pdf
طراحی و تحلیل ساختار مراکز کنترل دیسپاچینگ در شبکه های قدرت براي کنترل هر شبکه قدرت نياز به يک سيستم ديسپاچينگ وجود دارد تا راهبري سيسـتم قـدرت را انجـام دهـد. بـه علت حياتي بودن حفظ شبکه قدرت سيستم کنترل آن بايستي داراي قابليت اطمينان بسيار بالا  بوده و احتمال وقـوع خرابي در آن ناچيز باشد و همچنين اطلاعات بسرعت بين مراکز و تجهيزات شـبکه منتقـل شـود. امـروزه پيچيـدگي و گسترش شبکه هاي قدرت به حدي رسيده است که کنترل با يک مرکز ممکن نبوده و چندين مرکز کنترل بـراي ايـن کار در نظر گرفته مي شوند. بنابراين بايستي تقسيم وظايف در شبکه هاي قدرت بنا به نـوع عملکـرد و يـا محـدودهاي جغرافيايي صورت گرفته و هماهنگي هاي لازم بين مراکز مختلف براي نظارت صحيح بر روي عملکـرد سيسـتم قـدرت وجود داشته باشد. پرونده:طراحی و تحلیل ساختار مراکز کنترل دیسپاچینگ در شبکه های قدرت.pdf
رویکرد ها به اخر الزمان و نشانه های ظهور ظهور منجی بشر در دوران آخرزمان، باوری است قطعی و همگانی . ادیان و شرایع توحیدی و غیرتوحیدی و نیز بعضی از مکاتب بشری، نوید چنین روزی را به پیروان خویش داده اند . در این میان، اسلام با مبانی قوی نظری و عملی، موضوع ظهور را به صورت صحیح تبیین کرده و با راهکارهای مناسب و درخور، واژه انتظار و منتظر مصلح را در میان جوامع اسلامی تبیین کرده است . واژه مهدویت و مهدی علیه السلام تبلور فرهنگ انتظار است که همه مسلمین، اعم از شیعه و اهل سنت در باور داشت آن، اتفاق نظر دارند . از زمان ظهور اسلام، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام و صحابه و یاران ایشان، عهده دار تبیین فرهنگ مهدویت بوده اند و این رسالت در هر عصری، میان آنها ادامه پیدا کرده تا دوران غیبت کبرای امام زمان علیه السلام که در این برهه مهم و حساس، علما و مبلغان دینی مسئولیت تبیین و تثبیت آن را به عهده گرفته و مردم را به فرا رسیدن روزگار ظهور امیدوار می کنند . پرونده:رویکرد ها به اخر الزمان و نشانه های ظهور.pdf
نظریه نسبیت خاص انیشتین

نسبیت انیشتین با نسبیت کلاسیکی فرق دارد. قبل از انیشتین مردم فکر می کردند زمان مطلق است یعنی یک ساعت بزرگ، زمان کل جهان را اندازه می گیرد؛ پس یک ساعت در زمین، همان زمان را در مریخ یا کهکشان دیگری خواهد داشت. اما در این مفهوم، مشکلی وجود دارد: در چارچوب زمان مطلق، سرعت نور نمی تواند ثابت باشد؛ (سرعت قابل اندازه گیری نور (یعنی c) که اولین بار به نسبیت گالیله اشاره داشت). این به معنای آن است که وقتی زمین با سرعت v می چرخد، نسبت به ناظری در بیرون، نور منتشر شده در جهت چرخش زمین باید سرعت c + v داشته باشد و نور منتشر شده در خلاف جهت چرخش زمین، با سرعت c – v حرکت خواهد کرد. در 1881 آ. مایکلسون آزمایشی انجام داد تا ثابت کند واقعیت چنین نیست. با کمک تجهیزاتی که با تغییر الگوهای تداخلی، اجازه اندازه گیری اختلاف دقایقی در سرعت نور می داد، مایکلسون متوجه شد که سرعت نور همواره یکسان است و هیچ وقت تغییر نمی کند. همین آزمایش بعدها توسط مایکلسون و ای.دبلیو. مورلی با دقت بیش تری دوباره انجام شد.

پرونده:نظریه نسبیت خاص انیشتین.pdf
شکافت هسته ای و معادلات لانژون شکافت هسته‌ای یا فیژن (به انگلیسی: Nuclear fission) فرایندی است که در آن یک اتم سنگین مانند اورانیوم به دو اتم سبکتر تبدیل می‌شود. وقتی هسته‌ای با عدد اتمی زیاد شکافته شود، بر پایه فرمول انیشتین، مقداری از جرم آن به انرژی تبدیل می‌شود. از این انرژی در تولید برق (در نیروگاه هسته‌ای) یا تخریب (سلاح‌های هسته‌ای) استفاده می‌شود.

برای ایجاد شکافت هسته‌ای نیاز به بمب باران نوترونی است. یعنی نوترونی را که سرعت آن (تقریباً) با سرعت نور برابری می‌کند توسط آبهای سنگین کاهش سرعت پیدا کنند تا بعد از ناپایدار شدن هسته اتم، اتم تجزیه شود. (در اورانیوم پس از تجزیه عناصر باریم و کریپتون و 2 یا 3 عدد نوترون پس داده می‌شود)

پرونده:مسئله شکافت هسته‌ای و معادله لانژون.pdf

سایت‌ها [ویرایش | ویرایش مبدأ]

عنوان سایت آدرس سایت
پلتفرم طراحی استراتژی معاملاتی و فیلتر نویسی در بورس https://asanbourse.ir/
محل توسعه مهارت های فردی https://motamem.org/
دنیای یک دیجیتال مارکتر https://behnamkeshani.com/
آکادمی دیجیتال مارکتینگ https://dmacourse.com/
سایت اموزش بورس و بازار های مالی https://farachart.com/

تصاویر[ویرایش | ویرایش مبدأ]

فایل تصویر توضیحات
1570190916TkdgUZht9K.png
Digital-Marketing.jpg
What-is-ADC-Analog-to-Digital-Converters.png
Ac to dc.jpg
Hrm1.jpg
Pm.png

فیلم ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

فیلم ها
عنوان فیلم فایل فیلم توضیحات
دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ https://www.aparat.com/v/b4Set دیجیتال مارکتینگ یا DM به تبلیغ کالا یا خدمات در دستگاه ها یا شبکه های الکترونیکی ارتباط جمعی گفته میشه.در این ویدیو به صورت خیلی کوتاه و خلاصه به معرفی دیجیتال مارکتینگ و حوزه های آن پرداخته شده است.
ایجاد یک سیستم کارامد نگهداری و تعمیرات https://www.nejatco.com/creating-an-efficient-maintenance-system/ امروزه نگهداری و تعمیرات به عنوان یکی از بخش‌های اصلی و جدایی‌ناپذیر تولید و سیستم‌های تولیدی شناخته می‌شود و هیچ سیستم تولیدی کارآمدی بدون وجود نگهداری و تعمیرات امکان بقاء ندارد. نگهداری و تعمیرات شامل اعمالی است که کارخانه، تجهیزات و امکانات را پایش و نگهداری می‌کند. برای این منظور باید در زمان کار تجهیزات طراحی، سازماندهی و بررسی فعالیت‌ها به منظور کاهش و به حداقل رساندن توقفات ناشی از خرابی، انجام پذیرد.

به طور کلی، یک آیتم که می‌تواند ماشین یا تجهیز و یا قطعه باشد، به علت خرابی و فرآیند تخریب وابسته به زمان است. این آیتم همچنین می‌تواند به وسیله یک فعالیت بازسازی تعمیر شود. هر دو زمان شکست و تعمیر، متغیرهای تصادفی هستند.

مدیریت فرایند کسب و کار https://faranesh.com/business/17859-road-map-of-business-process-management مدیریت فرآیند کسب­ و کار (Business Process Management)، بسته به رویکرد افراد مختلف، تعاریف متفاوتی دارد. به طور کلی BPM عبارت است از تحلیل فرآیندهای کسب و کار End To End با استفاده از مدل‌ها و سناریوهای متفاوت به منظور درک شیوه انجام فعالیت­‌ها توسط یک سازمان بزرگ. این امر موجب ایجاد بینشی جدید برای ارائه توصیه و آزمون بهینه‌سازی‌ها و بهبودهای سازمانی شده و تکرار مجدد فرآیند برای بهبود مداوم و بهینه‌سازی فرآیند را باعث می­‌شود.

این تعریف دربردارنده دو نکته اساسی است:

نخست اینکه، BPM در حالت کلی به دنبال شناسایی و بهینه‌­سازی شیوه ارائه محصولات و خدمات توسط سازمان­‌ها، شیوه کار کردن پرسنل و کیفیت کاری و ارتباطی با سایر پرسنل و خریداران محصولات سازمان است.

دوم اینکه، یک راهکارِ یک‌بار مصرف نیست. کارکرد BPM شامل تشخیص چگونگی عملکرد اجزا و بهینه‌سازی مداوم به‌منظور نیل به نتایج ملموس برای کسب‌وکار است. نتایج معمولاً منتهی به بهبود حداقل یکی از شاخص‌­های کسب و کار زیر می‌­شود:

  • افزایش درآمد
  • افزایش سود
  • کاهش هزینه‌های عملیاتی
  • افزایش ارزش مشتری (در مقابل ارزش چرخه عمر مشتری)
  • کاهش نرخ خروج مشتری
  • کاهش نرخ خروج کارکنان

معمولاً در یک کسب‌وکار، فرآیندهایی وجود دارند که بر این شاخص‌­ها تأثیر می‌گذارند همانند بهبود جریان کار در فرآیند ارتباط با تأمین‌کنندگان به منظور کاهش هزینه‌ها یا بهبود فرآیندهای فروش برای افزایش درآمد.

گیر بکس اتوماتیک خودرو چگونه کار می کند ؟ https://tamasha.com/v/WEO7G 1. نیروی مکانیکی از موتور دریافت شده و توسط مبدل گشتاور (Torque converter) به گیربکس منتقل می شود. 

برای درک چگونگی انتقال نیروی موتور به گیربکس توسط مبدل گشتاور، پنکه سمت چپ به برق متصل است و هوا را به بیرون پرتاب می کند.

پنکه سمت راست خاموش است، اما پروانه های آن در اثر جریان هوای پرتاب شده از پنکه روبه رو می چرخد.

قرایند انتقال گشتاور موتور به گیربکس، یعنی موتور خودور پروانه های مبدل گشتاور را (پنکه سمت چپ) می چرخاند و با حرکت دادن روغن گیربکس، پروانه های توربین (پنکه سمت راست) نیز به چرخش در می آیند و در نتیجه محور گیربکس به گردش در می آید. 

در واقع عملکرد بخش مبدل گشتاور گیربکس، چیزی شبیه به مثال پنکه است با این تفاوت که:

  •   بجای هوا، روغن گیربکس دمیده می شود.
  •   مسیر چرخش روغن گیربکس، یک سیکل بسته است.

سایر [ویرایش | ویرایش مبدأ]