کتابخانه اختصاصی عليرضا كرمي دولتشاه

از گنجینه و دانشنامۀ تخصصی رشتۀ مهندسی صنایع
پرش به: ناوبری، جستجو

درباره کتابخانه[ویرایش | ویرایش مبدأ]

من علیرضا دولتشاه، دانشجوی ترم آخر کارشناسی دانشگاه علم و صنعت هستم. زمینه صنعتی مورد علاقه من تحلیل فرآیندها و بازاریابی محتوا مدار است. یکی از پروژه‌های من طراحی یک کسب و کار محتوایی در بستر اینترنت می‌باشد. در این کتابخانه، کتب و مقالات یافته شده در پژوهش ها آورده شده‌است.

راه تماس با من: alireza.kdl75@gmail.com

Tel : @AlirezaDolatshah

کتابها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام کتاب فایل کتاب توضیحات
حرکت به سوی اقیانوس آبی Blue_Ocean_Shift-Beyond_Competing.pdf در حرکت به سوی اقیانوس آبی، افراد و روح انسانی ما هم به اندازۀ ابزارهای خلق بازار و فرایندی که امتحانش را پس داده باشد اهمیت دارند تا شما، تیم و سازمانتان را به نحوی از اقیانوس سرخ به سوی اقیانوس آبی به حرکت درآورند که افراد این فرایندها را متعلق به خود بدانند و پیش ببرند تا به موفقیت برسند.

این کتاب بر پایۀ سفرپژوهشی حدودًا  30 سالۀ ما به اقیانوس آبی نوشته شده است که در آن دربارۀ سازمان های بزرگ و کوچک، انتفاعی، غیرانتفاعی و دولت هایی مطالعه کردیم که از رقابت در بازارهای شلوغ موجود - که ما آنها را اقیانوس های سرخ می دانیم- فراتر رفتند تا به قله های جدیدی از اطمینان، خلق بازار و رشد دست یابند. ما از مطالعۀ آنهایی که در این تغییر موفق بودند و آنهایی که ناکام ماندند یاد گرفتیم برای آنکه هر فرایندی مؤثر باشد، باید به همان اندازه که خلاقیت مورد نیاز افراد را آزاد می کند، تردی دهای ما را به رسمیت بشناسد و ما را به اطمینان برساند.

راه اندازی کسب و کار: 24 گام برای موفقیت کسب وکارهای نوپا Disciplined_Entrepreneurship_24_Steps_to_a_Successful_Startup_(2013).pdf کتاب حاضر با دیدگاهی نظام‌مند به ارائه گام‌هایی عملیاتی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا پرداخته است. این کتاب به شکلی توانمند و با زبانی ساده مباحث عملیاتی را طرح نموده و این کتاب را ابزاری عملیاتی برای ساخت کسب‌وکار جدید و مبتنی بر نوآوری فناورانه نموده است.
خلق مدل کسب وکار 9_business_model_generation.pdf ‏ این کتاب ابزاری را در دست شما می‌گذارد تا از آن طریق بتوانید با استفاده از رویکردی نوین در مدیریت به نام «رویکرد طراحی» با ترسیم و طراحی مدل کسب ‏و کار به خلقی نوآورانه دست بزنید و سازمان خود را متحول نمایید.
طراحی ارزش پیشنهادی Value_Proposition_Design.pdf کسب و کارهای نوپا با ایده ای که تصور می‌کنند مشتریان آن را می خواهند کار خود را آغاز می کنند و ماه ها یا حتی سال ها وقت صرف می کنند تا محصولشان را تکمیل کنند بدون اینکه حتی یک بار نظر مشتریان را پرسیده باشند و زمانی که در نهایت مشتریان توجهی به محصولشان نمی کنند متوجه می شوند که شکست خورده اند. در حالیکه می توان از دید مشتریان به موضوع نگاه کرد، نیاز را فهمید، ارزش را تعریف کرد و بعد از آن با آزمودن مرحله به مرحلۀ محصول در بازار و در میان گروه مشتریانِ هدف به اطمینانی رسید که در نهایت به موفقیت محصول منجر می شود.
مدل کسب و کار شما Business_Model_You_Preview.pdf مدل كسب‌وكار شخصي، ابزاری تصویری، نوآورانه و قدرتمند است که در ارزیابی خود و کارهايی که می‌توانید انجام دهید کمکتان می‌کند.
تفکر طراحی در کسب و کار Designing-For-Growth-Jeanne-Liedtka-And-Tim-Ogilvie.pdf  طراحان فردا را به وجودمی آورند؛ چیزی خلق می کنند که وجود ندارد. برای دستیابی به رشد، باید چیزی در آینده خلق کنیم که با زمان حال فرق کند. اما اساساً آینده‌های تاثیرگذار و قدرتمند به ندرت از طریق تجزیه و تحلیل کشف می‌شوند.

سایت های مفید[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام سایت توضیحات
https://www.timecode.ir/ دسترسی به فوتیج ها و پروژه های افتر افکت
https://maghzabzar.ir/ آموزش و ابزار طراحی هنرهای دیجیتال
https://www.bensound.com/ محتوای صوتی مناسب و رایگان
https://www.youtube.com/audiolibrary/music محتوای صوتی مناسب و رایگان
http://dig.ccmixter.org/ محتوای صوتی مناسب و رایگان
https://www.jamendo.com/ محتوای صوتی مناسب و رایگان
https://www.iotype.com/ تبدیل گفتار به نوشتار فارسی
https://www.speechtexter.com/ تبدیل گفتار به نوشتار
http://shahinkalantari.com/ این سایت فقط برای کسانی است که تشنۀ خواندن و نوشتن هستند
https://keepvid.pro/ دانلود از یوتیوب
https://www.ilovepdf.com/ تمام آنچه که برای کار با pdf نیاز دارید

تحقیق ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تحقیق فایل تحقیق توضیحات
انقلاب الکتریسیته و الکترونیک انقلاب_الکتریسیته_و_الکترونیک_علیرضا_دولتشاه.pdf 
باتری خورشیدی تحقیق_باتریها_علیرضا_دولتشاه.pdf
انرژی خورشیدی انرژِی_خورشیدی_علیرضا_دولتشاه.pdf 
مایکروویو تحقیق_مایکروویو_علیرضا_دولتشاه.pdf
موازی کردن ترانسفورماتور حقیق_موازی_کردن_ترانسفورماتورهای_سه_فاز_دولتشاه.pdf ‏

تمرین ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تمرین فایل تمرین توضیحات
انتظارات انتظارات_از_درس_دولتشاه.pdf 
سری اول تکلیف_سری1_علیرضا_دولتشاه.pdf
سری دوم تکلیف_سری2_علیرضا_دولتشاه.pdf
سری سوم تکلیف_سری3_علیرضا_دولتشاه.pdf
سری چهارم تکلیف_سری4_علیرضا_دولتشاه.pdf

پادکست[ویرایش | ویرایش مبدأ]

لینک پادکست توضیحات
Bridging the Gap Between the Future and Business Reality In this episode of our Creative Confidence Series, Joe Gerber, Managing Director of IDEO’s CoLab, talks about how to connect the dots between a vision of the future and a business that can make that vision a reality. Joe shares how the team at CoLab are using design fiction and cross-organizational stakeholder collaboration to uncover meaningful innovation and launch new ventures in the world of emerging technology, the Circular Economy, and more.
Making Time for Creative Work: Jake Knapp Jake Knapp has spent years figuring out how to prioritize the things that matter in an increasingly distracting world. In this episode of our Creative Confidence Podcast, Jake, the author of Make Time and the New York Times bestseller Sprint, shares the methods he has developed to find focus in daily life, opening up the opportunity to have more impact at work and at home. He shares how he started his journey toward productivity and mindfulness, lessons from his experience designing products at Google, and how by focusing on fewer things, you can actually do more as an individual and a team.
Guiding Your Team Through Creative Collaboration: Mike Peng In this episode of our Creative Confidence Series, IDEO Partner and Managing Director Mike Peng chats with IDEO U Dean Suzanne Gibbs Howard about creative collaboration—the method IDEO teams use to come up with innovative new ideas. Mike gives insight into our new course, Cultivating Creative Collaboration, that teaches you how to guide others through the creative collaboration process. He also shares tips for overcoming common challenges, why this way of working is necessary in today’s world, and how tension can be harnessed to unleash creative ideas.
Guiding Your Team Through Creative Collaboration: Mike Peng In this episode of our Creative Confidence Series, IDEO Partner and Managing Director Mike Peng chats with IDEO U Dean Suzanne Gibbs Howard about creative collaboration—the method IDEO teams use to come up with innovative new ideas. Mike gives insight into our new course, Cultivating Creative Collaboration, that teaches you how to guide others through the creative collaboration process. He also shares tips for overcoming common challenges, why this way of working is necessary in today’s world, and how tension can be harnessed to unleash creative ideas.
Trends Shaping Creative Leadership in China In our most recent Creative Confidence Series chat, Charles Hayes, Executive Managing Director of IDEO Asia, and IDEO U Dean Suzanne Gibbs Howard discussed creative leadership and a changing culture of innovation in China.
6 Qualities That Build an Environment of Creativity In our latest Creative Confidence Series chat, David Aycan, IDEO Products Managing Director, and IDEO U Dean Suzanne Gibbs Howard sat down to discuss how to effectively design for and implement change and ways to measure the impact of creativity in an organization.

ویدیو[ویرایش | ویرایش مبدأ]

انرژی خورشیدی چیست ؟ What_is_solar_energy.mp4
منحنی اردک بزرگترین چالش انرژی خورشیدی است The_'duck_curve'_is_solar_energy's_greatest_challenge.mp4 
انیمیشن انرژی خورشیدی Solar_Power_Animation_1.mp4 
انرژی تجدید پذیر، چگونه انرژی خورشیدی کار می کند؟ Renewable_Energy_How_Does_Solar_Energy_Work.mp4 

کتاب صوتی[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام و لینک کتاب توضیحات
الغدیر «علامه امینی» برای تألیف این اثر بدیع همه منابع موجود در کتابخانه های عمومی و خصوصی «شهر نجف» را بررسی کرد. وی برای تکمیل گستره کار خود به «ایران، سوریه، هند و ترکیه» رفت و مصادر مربوط به این موضوع را با کوششی بی‌وقفه و حیرت انگیز مطالعه و بررسی کرد. علّامه امینی٬ خود٬ در این باره می‌گوید: «من برای نوشتن الغدیر ده هزار کتاب را از بای بِسمِ الله تا تای تَمَّت خوانده‌ام و به صد هزار کتاب مراجعه مکرر داشته‌ام». از شما دعوت می‌کنیم تا به گزیده‌ای از این کتاب گوش بسپارید.
کتاب صوتی چهل حدیث امام خمینی(ره) چهل حدیث یكی دیگر از آثار ضمیر فیض‌پذیر عارف و عالم ربانی حضرت امام خمینی(ره) است . معظم‌له این كتاب را در شرح و بیان چهل حدیث از احادیث موروث از معصومان نگاشته‌اند. سنت « اربعین » نویسی از قدیم الایام در میان علمای دین معمول بوده است و حضرت امام نیز برای مسلوك داشتن سنت سلف به عهده گرفته بودند كه كتاب در این زمینه تصنیف كنند. مطالب كتاب همه در تفحص از حقیقت اخباری از پیشوایان معصوم دین و سرشار از تذكرات اخلاقی و عرفانی و حكمی است. 
شب های پیشاور شب‌های پیشاور نام کتابی با مضمون ده شب مناظره یک مبلّغ شیعی، مشهور به سلطان الواعظین شیرازی، با دو نفر از عالمان حنفی مذهب اهل سنت افغانستان است. کتاب به زبان فارسی است و از ویژگی‌های این اثر آن است که حالت داستانیِ مستند و جذاب دارد و ضمن بیان اسناد و ادله شرعی و عقلی، صبغه تاریخی بسیاری از مباحث بر جذابیت و گیرایی آن افزوده است.
سوانح العشاق کتاب سوانح العشاق از متون بسیار مهم ادبیات فارسی است. این اهمیت هم به واسطه موضوع کتاب است و هم نحوه و شیوه تألیفش که بر بسیاری از آثار پس از خود تأثیر گذاشته است. شنیدن کتاب گویای سوانح به علاقه‌مندان ادبیات فارسی کمک می کند تا متن را بهتر بفهمند. همچنین برای دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی که قرائت متون، از وظایف تحصیلی شان به شمار می‌رود، مفید است.
فی حقیقة العشق این کتاب نگاهی است به زندگی شیخ شهاب‌الدین سهروردی. داستان از کودکی یحیی آغاز می شود. او پسری خردسال است که روزی گروهی کودک را می‌بیند که به مکتب‌خانه می‌روند و کنجکاو می‌شود و دنبال آنها می‌رود، اما آنها را گم می‌‌کند....
داستان راستان در این کتاب با داستان های پیامبران و ائمه اطهار (ص) و رشادت ها و فضایل اخلاقی ایشان با زبانی سادهو عاری از تکلف روبرو می شویم و درس زندگانی می آموزیم...

در این کتاب استاد شهید مرتضی مطهری به صورت کاملا هوشمندانه و با استفاده از داستان های بسیار ساده یک دور اصول دین را آموزش می دهند بدون اینکه خواننده را با کلمات و عبارات پیچیده سردرگم کنند.

اینفوگرافیک[ویرایش | ویرایش مبدأ]

عکس توضیحات
Startup-employee-retention.width-800.png
Employee Engagement > Employee Happiness

Engaged employees are happy, but happy employees are not necessarily engaged. Keeping your workers challenged and interested reaps benefits across the board. Not only will it make for an exciting work experience, but the entire office will be more productive and successful.

Benefits-of-startup-excercise.width-800.jpg
A little exercise goes a long way. Take a page out of Elon Musk’s book and get ripped. Most successful executives find time in their busy schedule to stay active, and for good reason. It provides a spark and helps brighten the rest of the day.
Startup-big-data-infographic.width-800.jpg
Big Data = Big Decisions.

Most entrepreneurs have learned to recognize the importance of data in decision-making. Using it to predict events in the future and analyzing the past has helped many companies maximize revenue. To be an entrepreneur in the digital age, you must understand the essential role data plays in building a successful company.

Startup-metrics-infographic.width-800..png
Don't forget to run your business.

Many entrepreneurs are caught stargazing at the few corporations that are valued at billions of dollars. Although shooting for the best is admirable, the point of a business is to make a profit. Focusing on valuation instead of sales or customer service sometimes doesn’t end well.

Take-a-break-entrepreneur.width-800.jpg
Take a break!

Taking just a couple of minutes to gather yourself and daydream can work wonders. Thinking about unicorns (as in magical unicorns, not Uber!) or anything else to take your mind off work can increase concentration for the day and provide energy.

The Modern Marketer.jpg