کتابخانه اختصاصی سیدعلی اوصیا

از گنجینه و دانشنامۀ تخصصی رشتۀ مهندسی صنایع
پرش به: ناوبری، جستجو

درباره کتابخانه[ویرایش | ویرایش مبدأ]

2Image 20.jpg

من سید علی اوصیا، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت هستم. صنعت زمینه مورد علاقه مدیریت مهندسی است.در این کتابخانه، کتب و مقالات مورد استفاده در این پروژه آورده شده‌است.

راه تماس با من: 09371786633

sssaaaooo1378@Icloud.com

درباره مدیریت مهندسی[ویرایش | ویرایش مبدأ]

رشته مدیریت مهندسی در دنیا رشته‌ای شناخته شده، با سابقه، متداول و پولساز است. بیش از ۳۰۰ دانشگاه در دنیا رشته مدیریت مهندسی را دارند و 65 دانشگاه با این رشته، کنسرسیوم رشته را تشکیل داده‌اند. دوره ۴ ساله کارشناسی،‌ دکترا و مجازی آن نیز متداول است.

طول دوره از یکسال و یک تابستان تا دو سال متغیر است. ورودی کارشناسی ارشد مهندسی، علوم و یا رشته فنی است. اکثرا انجام کارآموزی، پروژه پایانی یا پایان‌نامه الزامی است. برخی گرایش (٪۳۰)، چند درس از مهندسی (٪۶۵) دارند.

مدیریت مهندسی را می توان فرم خاصی از مدیریت تعریف کرد که با کاربرد اصول مهندسی در تجارب کسب‌ و‌ کار سروکار دارد.

هدف این گرایش این است که بتوانند با بهره‌گیری از اصول علم مدیریت در کنار دانش مهندسی به حل مسائل واقعی موجود در زمینه‌های مدیریتی، اقتصادی و تجاری در سازمان‌ها شرکت‌ ها و صنایعی که در زمینه‌ های مهندسی و فناوری و خدماتی فعالیت‌ می‌ نمایند، بپردازند. انتظار می‌رود دانش‌آموختگان این گرایش دارای مهارت‌های مناسب در زمینه‌ های کاربردی مهندسی و مدیریت شوند به نحوی که بتوانند مدیریت علمی را در بخش‌های مختلف تولیدی و خدماتی جامعه اجرا نمایند.

زمینه های دیگر فعالیت مهندسین صنایع[ویرایش | ویرایش مبدأ]

با پیشرفت علم های مختلف طبیعتا نظام های تولیدی و خدماتی هم گسترش پیدا کرده است و اداره درست این گونه واحدها نیاز به بکارگیری تکنیک های علمی و پیشرفته برای پیشبینی مدلسازی، برنامه ریزی، تأمین و تدارک، اجرا و نظارت و ارزیابی نتایج در جهت وظایف مدیریتی است. خوب است بدانید که فناوری دارای چهار جز اصلی است: 

  • تجهیزات، امکانات تولیدی و خدماتی
  • مدیریت و سازمان
  • نیروی انسانی
  • دانش فنی

کلیت کار و وظایف مهندسین صنایع[ویرایش | ویرایش مبدأ]

تحلیل و بررسی سیستم ها، بازنگری جدول زمانبندی تولید، مشخصات فنی، جریان کار تولید و سایر اطلاعات برای درک روش ها و فعالیت های بخش تولید یا خدمات سنجش، چگونگی تولید محصولات یا ارائه خدمات با حداکثر کارآیی، توسعه  سیستم های کنترل مدیریت برای برنامه ریزی مالی و تحلیل هزینه ها به شکل موثرتر، انجام روش های کنترل کیفیت برای حل مشکلات تولید و کاهش هزینه، همکاری با مشتریان و مدیریت برای افزایش استانداردهای طراحی و تولید، طراحی سیستم های کنترلی برای هماهنگی فعالیت ها و برنامه ریزی تولید برای اطمینان از کیفیت مناسب محصولات ،آموزش مدیران، سرپرستان و کارگران در صورت نیاز، رعایت کلیه اصول ایمنی در کار

مشکلات عمده رشته مهندسی صنایع[ویرایش | ویرایش مبدأ]

  • یکنواختی و عدم تنوع کار در برخی از گرایش ها
  • وارد شدن تعداد زیادی از مهندسان صنایع در حیطه مدیریت صنعتی به دلیل ساده تر بودن کار
  • به روز نبودن و عدم آگاهی بسیاری از مهندسان صنایع از آخرین پیشرفت های علمی و ابداعات جدید در این حوزه
  • عدم حمایت کردن مدیران بعضی سازمان ها و کارخانه ها از مهندسان صنایع به علت رقابت
  • بسیار محدود بودن واحدهای عملی در این رشته در دانشگاه ها

کتاب‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام کتاب نام نویسنده فایل توضیحات
جبر خطی مایکل اونان مایکل اونان پرونده:3-Jabre-Khhhhhatti-O'Nan-(www.ieun.ir).pdf
جبر خطی هافمن هافمن پرونده:1-Jabre-Khhhhatti-Hoffman-(www.ieun.ir).pdf

=

آموزش برنامه نویسی

و کار با اکسل

وحید فرزام پرونده:Excelprogramming.pdf مایکروسافت اکسل (به انگلیسی: Microsoft Excel)، یکی از برنامه‌های صفحه گسترده است. این نرم‌افزار، توسط شرکت مایکروسافت توسعه و پخش می‌شود.

اولین بستهٔ نرم‌افزاری آفیس برای ویندوز در سال ۱۹۹۰ میلادی منتشر شد؛ که نسخهٔ خانگی آن شامل نرم‌افزار ورد، اکسل و پاورپوینت بود. نرم‌افزار مایکروسافت اکسل محبوب‌ترین نرم‌افزار صفحه گسترده در بین فارسی زبانان می‌باشد.

این نرم‌افزار برای سیستم عامل مایکروسافت ویندوز و مکینتاش اپل ارائه شده‌است. البته نسخه‌ای از این نرم‌افزار در مجموعهٔ ویندوز فون آفیس نیز موجود است که مخصوص سیستم عامل تلفن همراه ویندوز فون می‌باشد. نسخه‌ای از این نرم‌افزار نیز در مجموعهٔ مایکروسافت آفیس لایو ارائه شده‌است که به صورت رایانش ابری، اجرا می‌شود.

این برنامه برای محاسبات ریاضی، آماری، متنی و ترسیم نمودار به وسیلهٔ ابزارهای گرافیکی به کار می‌رود.

اکسل بعد از نسخهٔ ۵ در ۱۹۹۳، جزئی از مجموعه نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس شد. آخرین بسته این مجموعه با عنوان آفیس ۲۰۱۹ شناخته می‌شود.

آموزش برنامه نویسی متلب 2 کتاب مختلف پرونده:Matlabccc.rar متلب (به انگلیسی: MATLAB) یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم است. واژهٔ متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مورد نظر است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.

کار کردن با متلب بسیار ساده است. در حقیقت تمام داده‌ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند. برای مثال یک عدد (اسکالر) به شکل یک ماتریس ۱*۱ ذخیره می‌شود. یک رشته مانند «Whale is the biggest animal» به شکل ماتریسی با یک سطر و چندین ستون (که تعداد ستون‌ها به تعداد کاراکترهاست) ذخیره می‌شود. حتی یک تصویر به شکل یک ماتریس سه بعدی ذخیره می‌گردد که بُعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بُعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می‌شود. فایل‌های صوتی نیز در متلب به شکل ماتریس‌های تک ستون (بردارهای ستونی) ذخیره می‌شوند؛ بنابراین جای تعجب نیست که متلب مخفف عبارت آزمایشگاه ماتریس باشد.

علاوه بر توابع فراوانی که خود متلب دارد، برنامه‌نویس نیز می‌تواند توابع جدید تعریف کند.

ساخت متلب امکان‌پذیر است. این قابلیت، ارتباط بهتری را میان برنامه‌های کاربردی نوشته‌شده با متلب و کاربران برقرار می‌کند.

متلب که از محصولات شرکت مت‌ورکس است، برای گروه‌های مختلف مهندسان رشته‌های مختلف از جمله مهندسی برق، مکانیک، رایانه و… کاربرد بسیاری دارد.

آموزش پایتون مجموعی از نویسندگان پرونده:PaatrooN.pdf پایتون (به انگلیسی: Python) یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا، اِسکریپتی و متن باز است که توسط خیدو فان روسوم در سال ۱۹۹۱ در کشور هلند طراحی شد.

فلسفهٔ ایجاد آن تأکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه‌های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است. کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.

آمار مهندسی داگلاس مونتگومری پرونده:654321123456.pdf آمار مهندسی یکی از شاخه‌های نوین دانش آمار ریاضی می‌باشد که مباحث آن بیشتر برای امور کاربردی و عملی پیش بینی شده‌است. آمار مهندسی شامل مباحث متغیرهای تصادفی، احتمالات و پیشامدهای تصادفی و آزمون فرض می‌باشد.
تحقیق در عملیات راوی راویندر پرونده:تحقیق در عملیاتتتت.pdf تحقیق در عملیات (به انگلیسی: Operations research) یا پژوهش عملیاتی، یکی از زیرشاخه‌های ریاضیات کاربردی است، که جنبه‌های کاربردی آن در مهندسی صنایع مورد توجه قرار می‌گیرد. تحقیق در عملیات تکنیکی است به منظور بکار بستن روش‌های تحلیلی توسعه یافته، برای کمک به تصمیم‌گیری بهتر. تحقیق در عملیات با استفاده از روش‌هایی نظیر، مدل‌سازی ریاضی، به منظور تحلیل شرایط پیچیده، همواره به مدیران اجرایی توانایی اتخاذ تصمیم‌های مناسب‌تر و ایجاد سیستم کارا، بهینه و ثمر بخش را خواهد داد. بطور خلاصه می‌توان تحقیق در عملیات را استفاده از مدل‌سازی ریاضی در حل مسائل واقعی بهمنظور تعیین بهترین تصمیم ممکن دانست.
علم مواد کلیستر کلیستر مقدمه ای بر مهندسی و علم مواد ( Callister ) : یکی از معروف ترین کتب مهندسی مواد در دنیا کتاب کالیستر است که مناسب ترین منبع برای دروس این رشته است. کتاب علم مواد کلیستر مانند کتاب اونر یکی از منابع معتبر علم مواد برای دانشجویان مهندسی مکانیک و مهندسی متالورژی در سراسر جهان می باشد. محور اصلی علم و مهندسی مواد را می توان در ۴ وجهی علم و مهندسی مواد خلاصه کرد . بطور کلی ۴ محور اصلی علم و مهندسی مواد عبارتند از: فرایند، ساختار، خواص، کارآیی . در واقع علم و مهندسی مواد ارتباط این ۴ عنصر را جستجو و بررسی می کند. در علم و مهندسی مواد به این نکته توجه می شود که اغلب خواص مواد علاوه بر ترکیب شیمیایی به ساختار درونی آن ها نیز بستگی دارد . در واقع با اطلاع از ترکیب شیمیایی یک آلیاژ نمی توان در مورد خواص آن اظهار نظر قطعی کرد زیرا باید مشخصات ساختاری آن نیز مشخص باشد. به طور خلاصه، ساختار یک ماده به نحوه ی چینش اجزای درونی آن مرتبط است. این کتاب دارای ۲۲ فصل می باشد که شامل مباحثی چون ساختارهای کریستالی، نفوذ، دیاگرام های فازی ، ساختار سرامیک ها، پلیمرها، کامپوزیت ها و همچنین خوردگی فلزات و خصوصیات الکتریکی،حرارتی ومغناطیسی مواد و … می باشد براساس موفقیت فوق‌العاده هشت ویرایش پرفروش گذشته، ویرایش نهم کتاب “مهندسی و علم مواد” به توسعه درک دانشجو از سه نوع اولیه مواد (فلز، سرامیک و پلیمر) و کامپوزیت‌ها،‌ همچنین روابط موجود میان عناصر ساختاری مواد و خواص آنها؛ ادامه می‌دهد.

این منبع شامل شبیه‌سازی‌ها و انیمیشن‌های تعاملی است که یادگیری مفاهیم کلیدی در علم و مهندسی مواد را توسعه می‌دهد و علاوه بر این، شامل یک پایگاه داده جامع خاصیت مواد می‌باشد.

فیزیک هالیدی هالیدی کتاب فیزیک هالیدی از جمله کتاب های مرجع دروس فیزیک عمومی دانشگاهی است که در اغلب دانشگاه های کشور به عنوان تنها منبع دروس فیزیک شناخته و تدریس می شود. مبانی فیزیک مشهور به فیزیک هالیدی، نام کتابی است که با موضوع فیزیک توسط دیوید هالیدی، رابرت رزنیک و جرل واکر نوشته شده است.

این کتاب نخستین بار در سال ۱۹۶۰ با نام فیزیک نوشته هالیدی و رزنیک انتشار یافته‌ بود. این کتاب به زبان فارسی نیز ترجمه شده‌ است و در بیشتر دانشگاه‌های ایران به عنوان کتاب مرجع به کار می‌رود. جامعه فیزیک آمریکا این کتاب را در گردهمایی صد سالگی خود برترین اثر آموزشی فیزیک قرن بیستم نام نهاد.

ریاضی آدامز آدامز این كتاب ترجمه قسمت اول (مشتمل بر 6 فصل) از اصل انگلیسی كتاب است. اصل كتاب شامل دو قسمت است كه قسمت اول به نظریه مقدماتی اعداد و قسمت دوم به نظریه جبری اعداد اختصاص یافته است. كتابی است درسی برای دانشجویان رشته‌های ریاضی و آموزش ریاضی، و بیشتر بر نظریه معادلات سیاله مبتنی است. پیشنیازی جز جبر دبیرستان ندارد، و مولفان آن كوشیده‌اند نظریه اعداد را به صورت نظامی سازمان‌یافته، نه مجموعه پراكنده‌ای از موضوعات گوناگون، به خواننده عرضه كنند، و با توضیحات و محاسبات عددی فراوان، كتاب را برای طیف وسیعی از خوانندگان قابل استفاده ساخته‌اند. بخشپذیری و اعداد اول، همنهشتیها، قانون تقابل مربعی، و چند معادله سیاله، عناوین چند فصل كتاب است.
استاتیک مریام مریام استاتیک یا ایستایی‌ شاخه‌ای از مکانیک و علوم مهندسی است که به بحث و مطالعه دربارهٔ یک سیستم یا سامانه فیزیکی در حال تعادل و ایستایی استاتیکی می‌پردازد. تعادل و ایستایی استاتیکی حالتی است که در آن اجسام یا سازه های تحت تاثیر نیروهای خارجی- تغیر مکان نسبی نداده و در حالت ایستایی و سکون باقی بمانند.

تحقیق‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تحقیق فایل تحقیق توضیحات
تحقیق متلب پرونده:Tahqiqmatlab.docx
تحقیق جبر خطی پرونده:Tahqiqjabrkhati.docx
ترجمه ویدیو پرونده:ترجمه ویدیو.docx

تمرین‌ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام تمرین فایل تمرین توضیحات
تمرین اول پرونده:New doc 2019-10-12 18.02.34-2019101260525 PM.pdf
تمرین دوم پرونده:تمرین شماره 2.pdf
تمرین سوم پرونده:New doc 2019-10-13 14.29.58-2019101323035 PM.pdf
نام تمرین فایل تمرین توضیحات
تمرین چهارم پرونده:تمرین سری 4 سید علی اوصیا.pdf
تمرین پنجم پرونده:تمرین 5 جبر خطی سید علی اوصیا.pdf
نمرین ششم پرونده:تمرینشمره6.pdf
تمرین هفتم پرونده:Jlvdk7.pdf
تمرین هشتم پرونده:Jlvdk 8.pdf

مقالات[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام فایل توضیحات
تجارت الکترونیک پرونده:TejjaratElectronic.pdf
تجارت الکترونیک، برای نخستین بار در دهه‌ی ۱۹۶۰ و از طریق یک مبادله‌ی الکترونیکی داده‌ها (EDI) بر روی شبکه‌های ارزش افزوده (VANs) معرفی شد و با افزایش دسترسی به اینترنت و ظهور فروشندگان آنلاینِ محبوب در دهه‌ی ۱۹۹۰ و اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰، رشد کرد. برای نمونه، وب‌سایت آمازون، کار خود را در سال ۱۹۹۵ و در گاراژ جف بزوس (Jeff Bezos) به عنوان کسب‌و‌کار حمل‌و‌نقلِ کتاب شروع کرد. یا وب‌سایت EBay که امکان خرید و فروش آنلاین میان مصرف‌کنندگان را فراهم می‌کند، در سال ۱۹۹۵ مزایده‌های آنلاین را به جهان معرفی کرد و در سال ۱۹۹۷ و با استقبال شدید از عروسک‌های Beanie Babies، شهرت و محبوبیت بسیار زیادی یافت. با افزایش تعداد کاربران اینترنتی، بسیاری بر این باورند که به زودی تجارت الکترونیک به روش اصلیِ انجام معاملات تجاری مبدل می‌شود.
مدیریت پروژه دولتی به روش نوین پرونده:Modiriatprojenovin.pdf مطالعه های مختلف در زمینه مدیریت پروژه به این جمع بندی رسیده اند که پروژه های توسعه که توسط سازمان های غیر دولتی اجرا می شود (NGO ها)دارای ویژگی های خاصی هستند که مرتبط با تنوع ذینفعان، کمبود منابع، و اهمیت اهداف نامحسوس میباشد. در نتیجه، روش های کلاسیک ممکن است برای این پروژه ها مناسب نباشد. هدف این مقاله، تحلیل ابزار مدیریت پروژه مورد استفاده سازمان های توسعه غیر دولتی (NGDO ها) و تاثیر آن بر روی عملکرد پروژه می باشد. این کار با مطالعه دیدگاه مدیران پروژه در NGDO های پرتغال، انجام شده است. یک طراحی روش ترکیبی در این مطالعه استفاده شده است. در فاز اولیه، یک پرسش نامه به NGDO های پرتغال ارسال شد. داده های به دست آمده با استفاده از تحلیل های مقایسه ای کیفی مجموعه های فازی (fsQCA) تحلیل شد. در گام دوم، مصاحبه های نیمه ساختار یافته نیز با یک گروه فرعی از مدیران پروژه از این سازمان ها انجام شد. نتایج نشان دهنده پروفایل های خاص در رابطه با اهمیت ابزار مدیریت پروژه و روش شناسی های مربوطه برای عملکرد NGDO ها می باشد. این نتایج نشان دهنده ویژگی های خاص این انواع از پروژه و سازمان ها می باشد. 
نقش آموزش وپرورش در ارتقای HSE پرونده:HSEHSE.pdf این مقاله به بررسی نقش آموزش و پرورش در ارتقاء شاخص های HSE با تاکید بر بعّد بهداشت، ایمنی و محیط زیست می پردازد. در این مقاله سعی شده به این پرسش پاسخ داده شود که چگونه می توانیم میزان HSE را در نظام آموزش و پرورش را افزایش دهیم؟ وجود معضالت بهداشت، ایمنی و جنبههای خطر ساز و نیز پیامدهای زیست محیطی که روز به روز بیشتر می شود، و دولتها در پی راه چاره بوده و امکانات خود را در راه بهبود وضعیت بهداشت، ایمنی و محیط زیست جوامع به کار می گیرند. وجود آگاهی و دانش مدیریت سالمت در نظام آموزش و پرورش مهمترین رکن در ارتقا و حفظ بهداشت محیط مدارس و ایمنی دانشآموزان است.
 پشتیبانی از مدیریت کیفیت تولید پرونده:Poshtibani.pdf Product and process quality was and still is a key factor of success for manufacturing companies in the competitive global business environment. The stage gate model represents a well-established method for quality management in the product development domain. This paper discusses the application of the stage gate model in the domain of production. The two domains differ in certain areas, which has to be reflected by the adapted stage gate model
پیش بینی ورشکستگی شرکت ها مبتنی بر سیستم های هوشمند ترکیبی پرونده:Maqaleeeee.pdf
با توجه به شرایط رقابتی اقتصاد کشورها و بحران های اقتصادی ایجاد شده در سطح بین المللی و داخل کشور، نیاز به یک مدل مناسب برای پیش بینی ورشکستگی شرکت های کشور احساس می شود. تصمیم گیران کلان اقتصادی، سازمان های اقتصادی کشور و سیستم بانکی با استفاده از این مدل ها توانایی اتخاذ تصمیمات دقیق تر و با عوارض کمتری را دارا خواهند بود.
روشهای مدلسازی و مانیتورینگ برای داده های فضایی و تصویری پرونده:F1536-TarjomeFa-Farsi.pdf تحلیل کامپیوتری داده ها به روش سنجش هوشمند باعث تغییر پارادایم در آمار صنعت شده است که در بخش تولید گسسته بکار می رود. فناوریهای نوظهوری (مانند تولید افزوده، تولید در سطح خرد) همراه با راه حل های بازرسی نوین (مانند سیستم های غیرتماسی، توموگرافی کامپیوتری اشعه ایکس) و سنجشگرها با سرعت بالا و چندرشته ای (مانند ویدئوها و تصاویر، سیگنالهای آکوستیک، حرارتی، برق و فشار) برای نسل جدید داده های کلان صنعت راه را هموار کرده اند که به روشهای مدلسازی و مانیتورینگ نوینی برای تولید با نقص سطح صفر می باشد. در این مقاله که از مسائل صنعتی واقعی شروع به بحث می کند، برخی چالشهای اصلی که بخشهای صنعت مربوطه با آن مواجه اند مورد بحث قرار می گیرد. در این مقاله بویژه راه حل های پایدار و مسائل مطرح آتی توضیح داده می شوند.
رفتار مصرف کنندگان در مورد پیشگیری از اتلاف مواد غذایی پرونده:F1576-TarjomeFa-Farsi.pdf تلفات مواد غذایی یک مشکل اجتماعی، زیست محیطی و مالی است که در طول کل زنجیره تامین مواد غذایی رخ می دهد. بنابراین جلوگیری از ضایعات غذایی, هدف اصلی توسعه پایدار است. مصرف کنندگان به عنوان یک شرکت کننده بسیار فعال در زنجیره تامین مواد غذایی، به طور مستقیم و غیر مستقیم از طریق بسیاری از رفتارها، باعث تولید ضایعات مواد غذایی می شوند. در این فصل، ویژگی های رفتار مصرف کننده با هدف جلوگیری از تولید ضایعات غذایی بررسی می شود..
کاربرد مدیریت زنجیره بحران در زمانبندی پروژه های ساخت و ساز در محیط چند پروژه ای: مطالعه موردی پرونده:F1450-TarjomeFa-Farsi.pdf هدف از مقالۀ حاضر ارائۀ نتایج تحلیل مقابله ای کاربرد زنجیرۀ مدیریت بحران و زمانبندی سنتی مبتنی بر روش مسیر بحران برای برنامۀ ساخت چند تفرجگاه ساحلی در لهستان شمال غربی می باشد. نتایج به دست آمده همچون کاربرداحتمالی اشان توسط ساختمان سازها و سرمایه گذاران مسکن از اهمیت بالایی برخوردار هستند. علاوه بر این، این نتایج برای تحقیقات بیشتر پیرامون مدیریت کارآمد مجموعه ای از پروژه ها مفید خواهد بود. 
مدیریت ریسک مالی و عملیاتی یکپارچه ریسک ارز خارجی، ریسک قیمت کالاهای ورودی و عدم قطعیت تقاضا پرونده:F1611-TarjomeFa-Farsi.pdf در این مقاله، عملکرد مدیریت ریسک یک زنجیره تأمین را مورد مطالعه قرار می دهیم که در معرض ریسک ارز خارجی، ریسک قیمت کالا و عدم قطعیت تقاضا می باشد. مدل مدیریت ریسک یکپارچه ای را توسعه می دهیم که هم مشتقات مالی و هم روش های عملیاتی را برای جلوگیری از خطرات زنجیره تأمین مورد استفاده قرار می دهد. یافته ها برای مواردی از ریسک ارز خارجی و بدون پوشش ریسک را مورد بحث قرار می دهیم.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی خرابی های خطوط لوله، لوله های بالارو و کابل های مرکزی پرونده:TarjomeFa-F874-Farsi.pdf این مقاله به بررسی گزارشات مربوط به وقایع ناگوار صنعت نفت و گاز ، در مورد خطوط لوله ، رایزر و کابل های مرکزی پرداخته است.

خطوط لوله ، ساختارهایی هستند که بطور گسترده ، در تاسیسات تولید (استخراج) نفت و گاز استفاده می شودند و گاهی اوقات ممکن است منجر به انتشار هیدروکربن ها شوند. در ده سال گذشته ، ۳۰۰ مورد حوادث مربوط به خطوط لوله ، اتفاق افتاده است که در ۷۱ مورد از آن ها ، انتشار هیدرو کربن گزارش شده است (Aljaroudi et.al . 2015) . این ارقام ، نیاز به مطالعه عمیق تر در مورد علل شکست های ساختاری را بیان می کنند.

دلایل اصلی شکست خطوط لوله در حین تولید (استخراج) ، با عناوین آسیب های مکانیکی (ضربه یا آسیب اتفاقی) ، خوردگی خارجی یا داخلی ، نقص در ساختار یا مواد یا شکست مکانیکی ، خطرات طبیعی و خستگی ، شناخته می شوند ، که با توجه به رویدادهای شکست گزارش شده ،ضربه (به عنوان شایع ترین علت از حالت های شکست) ، عامل ۵۶% از حوادث ، در دریای شمال است.

سایت‌ها [ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام سایت لینک سایت کاربری سایت
سایت دانلود مقالات انگلیسی و کتاب به طور رایگان https://sci-hub.tw/ ربات قوی و حرفه ای برای دانلود مقالات و کتاب ها در سرتا سر جهان
سایت های بررسی سرقت علمی (پلاجیاریزم) https://www.plagscan.com/plagiarism-check/

https://smallseotools.com/plagiarism-checker/

https://www.duplichecker.com/

سرقت علمی که معادل انگلیسی آن plagiarism است در زبان فارسی به صورت‌های مختلفی ترجمه شده است که از جمله عبارتند از: دزدی علمی، سرقت علمی، دستبرد علمی و سوء استفاده علمی.

Plagiarism با نامهای سرقت ادبی، سرقت علمی، دستبرد علمی، Plagiarism یا پلاجیاریزم، پلاجریزم شناخته می شود. پلاجیاریزم یعنی کپی کردن آثار، ایده ها و در اینجا نوشته های دیگران که در حقیقت زیر پا گذاشتن قانون کپی رایت و ارتکاب به سرقت ادبی است. شایعترین نوع پلاجیاریزم، کپی برداری پژوهشی از منابع چاپ شده قبلی است یعنی اینکه مطلبی را که چاپ شده عینا در متن مقاله خود کپی کنیم که این امر به راحتی توسط نرم افزارهای چک کننده پلاجیاریزم ردیابی شده و سبب ریجکت سریع مقاله یا fast reject  می شود.

موردی که اعتبار نویسنده را زیر سوال می برد و حتی باعث می شود که مجله، مقالات بعدی نویسنده را بدون بررسی ریجکت کند. این مورد، یک مساله اخلاقی یا ethical issue محسوب می گردد چون مطلبی بدون ذکر صاحب اثر یا منبع به سرقت رفته است.

سایت دانلود مقالات انگلیسی و کتاب به طور رایگان https://freepaper.me/ در سال ۱۳۹۱ با تشدید تحریم های خصمانه علیه جامعه پژوهشی کشور، وب سایت فری پیپر به همت جمعی از دانشجویان کشور تاسیس شد. این وب سایت دسترسی به منابع علمی را از طریق وب سایت های مرجع علمی همچون sciencedirect و  springer  به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

در حال حاضر دسترسی به بیش از ۱۰۰ وب سایت مرجع من جمله Sage Journals ، Oxford Journals ، Wiley Online Library ، Informs.org ، nature.com ، IEEE ، ScienceDirect ، Taylor & Francis ، Springer  برای کاربران فراهم شده و در تلاش برای دسترسی به منابع جامع تر و آسان تر به سایر منابع علمی هستیم.

سایتی برای آموزش آنلاین https://www.coursera.org/ آموزش آنلاین موارد مهندسی
قالب گیری https://prezi.com/ یکی از سایت‌های جذاب و کاربردی در زمینه ی تولید اسلاید جهت ارائه های دانشجویی، وب سایت prezi.com می باشد. این سایت به شما این امکان را می دهد که بعد از عضویت ، از قالب ها و تمپلیت هایی که در اختیارتان قرار می گیرد، استفاده نمائید و مطابق با سلیقه‌ی خود فایل ارائه را آماده کنید. این کار هم به صورت آنلاین و هم با دانلود نرم افزار Prezi desktop  از طریق همین سایت ، امکان پذیر است
اسلاید یابی https://www.slideshare.net/ slideshare وب‌سایتی است که به شما کمک می کند تا در طیف عظیمی از اسلاید های فارسی و انگلیسی ارائه شده،  به دنبال مطلب مورد نظر خود بگردید.
زبان http://www.bbc.co.uk/learningenglish سایت اموزش زبان انگلیسی
ترجمه http://www.tarjomano.com سایتی معتبر برای ترجمه

فیلم ها[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نام فایل توضیحات
سخنرانی سایمون سینک

در همایش تد 2014

What makes a great leader? Management theorist Simon Sinek suggests, it’s someone who makes their employees feel secure,

who draws staffers into a circle of trust. But creating trust and safety — especially in an uneven economy — means taking on big responsibility.

Simon Sinek explores how leaders can inspire cooperation, trust and change. He's the author of the classic "Start With Why"; his latest book is "Leaders Eat Last."

نمودار فروش در MiniTaB مینی‌تب (به انگلیسی: Minitab) یک نرم‌افزار کنترل کیفیت آماری و مناسب برای پروژه‌های شش سیگما و بهبود کیفیت می‌باشد. این نرم‌افزار به عنوان یکی از نرم‌افزارهای تخصصی آمار برای کنترل کیفیت، کار بر روی اعداد و تجزیه و تحلیل داده‌های خام شناخته شده‌است و در بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد و به وسیله آن می‌توان با تجزیه و تحلیل داده‌های آماری به طراحی آزمایش پرداخت. همچنین انجام برخی عملیات‌ها مانند تولید اعداد تصادفی که از توزیع‌های آماری خاصی مانند توزیع نرمال، کی دو، گاما، اف، برنولی، پواسن، بتا، وایبل و … پیروی می‌کنند، پرداخت.
آینده ی زیبای انرژی خورشیدی خورشید در یک ساعت، بیشتر از مصرف تمام انسان‌ها در یک سال به زمین انرژی می‌دهد. چگونه می‌توانیم این نیرو را در هر کجا در دسترس همه قرار دهیم؟ ماریان ون اوبل، طراح انرژی خورشیدی، نشان می‌دهد چگونه اشیاء روزمره مانند سطوح میزها و پنجره‌های شیشه‌ای رنگی را به سلول‌های خورشیدی زیبا تبدیل می‌کند -- و چشم‌انداز خود را برای تبدیل همه سطوح به یک نیروگاه برق به اشتراک می‌گذارد.

تصاویر[ویرایش | ویرایش مبدأ]

-The Modern Marketer.jpg
-Startup-big-data-infographic.width-.jpg
-Startup-metrics-infographic.width..png