دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه کروینوس

از گنجینه و دانشنامۀ تخصصی رشتۀ مهندسی صنایع
پرش به: ناوبری، جستجو
Corvinus-university.jpg

معرفی[ویرایش | ویرایش مبدأ]

آرم دانشگاه کوروینوس ( بوداپست)

دانشگاه اقتصاد دانشگاه سلطنتی مجاری است که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است. هیئت علمی این دانشگاه سازمانی مستقل بود ، اما در سال ۱۹۳۴ ، دانشکده اقتصاد با نهادهای دیگر از جمله دانشگاه فنی و مهندسی صنعتی ادغام شد. در سال ۱۹۴۸ ، دانشگاه اقتصاد سازمانی مستقل تبدیل شد و از آن به بعد این دانشگاه دستخوش چندین تغییر نام شد. این دانشگاه را در سال ۱۹۵۳ توسط کارل مارکس به دانشگاه علوم اقتصادی مارکس تغییر نام داد.

در سال ۱۹۹۰ ، به دنبال تغییر رژیم سیاسی نام این دانشگاه از مارکس به دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست تغییر نام یافت و در پایان در سال ۲۰۰۴ ، این دانشگاه به نام جدید پادشاه کوروینوس ماتیاس تغییر نام یافت و مطابق آمار در سال ۲۰۰۶ در مجموع ۱۷۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده اند.این دانشگاه در رتبه بندی کیو اٍس جهان ( QS World University Rankings ) در رتبه ۶۵۱-۷۰۰ جهان قرار دارد. 

زبان تدریس دانشگاه انگلیسی و آلمانی و مجاری می باشد و داشتن مدرک آیلتس با نمره ۵/۶ و معدل لیسانس ۱۴ به بالا برای ورود به دانشگاه الزامی است.

ترجمه بخشی از سایت دانشگاه[ویرایش | ویرایش مبدأ]

نتایج اصلی یادگیری:

فارغ‌التحصیلان خواهند توانست

-یک چشم‌انداز پایه‌ای از تجارت به دست آورند

-دانش‌های مختلف کسب شده در حوزه‌ی تجارت را ادغام کنند

-اطلاعات و داده‌های لازم برای تصمیم‌گیری را مشخص کنند

-به وضوح و موثر گفتگو کنند

-در گروه‌ها تقسیم شده و موثر کار کنند

-در یک محیط بین‌المللی کار کنند

-مسئولیت کارها و اعمال خود را تقبل کنند

-مهارت‌های اخلاقی لازم را برای تبدیل شدن به تاجرانی مسئول، به دست آورند این برنامه از اجزای ذیل تشکیل می‌شود: دوره‌های پایه‌ای، دوره‌های تجارت عمومی، دوره‌های تجارت تخصصی ودورهَ‌های گزینشی. روش آموزش روی ترکیبی از سخنرانی‌ها (برای فراهم‌آوردن دانش تئوریک مورد نیاز) و سمینارها (که در آن دانشجوها می‌توانند نظریه‌ را عملی کنند) تمرکز می‌کند. سمینارها شامل بحث‌های تعاملی، کارهای گروهی کوچک، پروژه‌ها و ارائه‌های دانشجویی، مطالعات موردی و مسائل تجاری دیگر می‌شوند. علاوه بر دوره‌های گزینشی علوم تجارت، اقتصاد و اجتماع، امکان یادگیری زبان‌های خارجی هم در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود. در طول برنامه، دانشجویان یک کارآموزی 12 هفته‌ای در یک شرکت را خواهند گذراند که در آن این فرصت را خواهند داشت که از دانش خود در زندگی واقعی استفاده کنند. در نتیجه این برنامه‌ی تحصیلی یک پایه‌ی دقیق و تئوریک برای شغل آینده‌ی دانشجویان فراهم می‌کند، علاوه بر تلفیق  دانش تئوریک با کار عملی. این برنامه کاملا در قالب زیان انگلیسی تدریس می‌شود و ساختار دانشجویی کاملا بین‌المللی، مزیت کار کردن با دانشجوهای از کشورها و فرهنگ‌های دیگر را به مدت 6 ترم متوالی برای دانشجویان فارغ‌التحصیل فراهم می‌کند. 

ساختمان اصلی دانشگاه کوروینوس مجارستان[ویرایش | ویرایش مبدأ]

Kjh.jpg
این دانشگاه دارای دانشکده های مختلف در چندین نقطه شهر بوداپست میباشد. ساختمان اصلی دانشگاه در حال حاضر بخشی از میراث فرهنگی یونسکو شناخته شده است .

این دانشگاه در سمت چپ رودخانه دانوب و در مقابل دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست واقع گردیده است. ساختمان اصلی دانشگاه در سال ۱۸۷۴ تکمیل شده و در جنب خیابان Fovampalota است.

ساختمان توسط چهار مسیر به کناره رود دانوب متصل شده است و در طول جنگ جهانی دوم نیروهای آلمان و پس از آن نیروهای شوروی ساختمان را به عنوان یک پایگاه نظامی استفاده می نمودند و در سال ۱۹۴۸ از آن ساختمان اصلی دانشگاه اقتصاد تبدیل شد و در سال ۱۹۵۰ مورد بازسازی قرار گرفت و بعد از آن در سال ۱۹۹۰-۱۹۸۹ نیز بازسازی شد.

ساختمان جدید در خیابان کوزراکتار در سال ۲۰۰۷ به پایان رسید و با هزینه ای حدود ۴۰ میلیون یورو  با متراژ ۵۰،۰۰۰ متر در دو طبقه که شامل ساختمان اداری و بخش آموزشی بود ساخته شد.

این ساختمان همچنین میزبان ۴۵۰ صندلی در کتابخانه مرکزی دانشگاه است که شامل ۱۰۰،۰۰۰ انواع کتاب و مجلات است. 

مقاطع تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان[ویرایش | ویرایش مبدأ]

کارشناسی ارشد MA,Ms Program , دکترا  Ph.d Program

طول دوره های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد، معمولاً ده ماه است و این ده ماه، شامل یک دوره سه هفته ای اجباری پیش دانشگاهی، دو نیم سال تحصیلی دوازده هفته ای و یک ترم بهاره دو ماهه است.

گزارش اختصاصی تصویری دانشکده business and management توسط خانم نیکی مقدم دانشجوی این دانشکده در تاریخ خرداد 1398 برای سایت گنجینه ( قسمت اول )

آموزشهای ارائه شده در دوره پیش دانشگاهی در زمینه زبان انگلیسی، زبان مجار و مبانی کامپیوتر است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، علاوه بر ارائه پایان نامه و اجرای پروژه تحقیقاتی ملزم به گذراندن ۳۲ واحد درسی نیز هستند. طول دوره های ارائه شده در مقطع دکترا معمولاً ۳ تا ۶ سال است. دانشجویان، در پایان سال اول در آزمون جامع مرتبط با رشته خود شرکت می کنند و حداکثر ۵ سال فرصت دارند تا نسبت به تکمیل پایان نامه خود اقدام کرده و از آن دفاع کنند.

CEU  با اعطای کمک هزینه تحصیلی، هزینه زندگی و تحصیل دانشجویان دوره دکترا را که به منظور تکمیل تحقیقات خود در سفرهای مطالعاتی به سایر کشورها، خاصه آمریکای شمالی و اروپای غربی به سر می برند، تأمین می کند. 

دانشکده ها و شهریه های دانشگاه کوروینوس[ویرایش | ویرایش مبدأ]

دپارتمانهای دانشگاه اروپای مرکزی شامل دپارتمان های اقتصاد، علوم محیطی، تاریخ، فلسفه، مطالعات حقوقی، روابط بین الملل و مطالعات اروپایی، ریاضیات کاربردی، علوم سیاسی، علوم انسانی، جامعه شناسی و مردم شناسی اجتماعی و بازرگانی است.

گزارش تصویری دانشکده business and management توسط خانم نیکی مقدم دانشجوی این دانشکده در تاریخ خرداد 1398 (قسمت دوم )

 

دپارتمان اقتصاد دانشگاه کروینوس مجارستان[ویرایش | ویرایش مبدأ]

دوره های ارائه شده در این دپارتمان شامل دوره های دوساله کارشناسی ارشد و دوره های چهار ساله دکترا می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد، ملزم به گذراندن ۵۶ واحد درسی و ارائه پایان نامه هستند. واحدهای ارائه شده در سال اول شامل مباحثی مقدماتی از اقتصاد استاندارد و در سال دوم واحدهای تخصصی این رشته است.

متقاضیان ثبت نام در این دوره، علاوه بر احراز شرایط عمومی باید از مهارتهای ریاضی مطلوبی برخوردار بوده و در آزمون برگزار شده از سوی دپارتمان پذیرفته شوند.

هدف از دوره های ارائه شده در سطح دکترا نیز، آماده سازی دانشجویان جهت تدریس، فعالیتهای پژوهشی ویژه، ارائه خدمات دولتی در سطوح بالا و مشارکت فعالانه در تجزیه و تحلیل های اقتصاد بازار و گذارهای اقتصادی است.

این دپارتمان همه ساله ده دانشجو را در مقطع دکترا می پذیرد. متقاضیان علاوه بر احراز شرایط عمومی باید مدرک کارشناسی خود را در رشته های اقتصاد، ریاضیات یا آمار کسب کرده و با نظریه اقتصاد و روش شناسی تحقیق، آشنایی کافی داشته باشند.

گزارش تصویری دانشکده business and management توسط خانم نیکی مقدم دانشجوی این دانشکده در تاریخ خرداد 1398 (قسمت سوم)

دانشکده های دانشگاه کوروینوس از ۷ دانشکده متشکل است:

 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 •  دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم اجتماعی
 •  دانشکده مدیریت
 • دانشکده علوم باغبانی
 • دانشکده علوم مواد غذایی
 •  دانشکده معماری منظر
استاد راهنمای خانم نیکی مقدم
 
مسئول آموزش دپارتمان اقتصاد

شهریه های تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان[ویرایش | ویرایش مبدأ]

 • شهریه در مقطع لیسانس دانشگاه کوروینوس مجارستان سالیانه ۶۵۰۰ یورو
 • دوره پیش دانشگاهی یکساله دانشگاه کوروینوس مجارستان ۴۰۰۰ یورو
 • دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه کوروینوس مجارستان سالیانه ۷۵۰۰ یورو
 • هزینه صدور پذیرش تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو
 • هزینه ثبت نام دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو
 • هزینه امتحان ورودی دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو

_______________________________________________________________

گردآونده : مریم هیبتیان